Błysk Osimhena, gol Zielińskiego! Napoli przypieczętowało awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Napoli bez większych problemów pokonało Eintracht Frankfurt w meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bramki dla gospodarzy zdobywali w tym spotkaniu Victor Osimhen oraz Piotr Zieliński.

SSC Napoli - Eintracht Frankfurt
PressFocus Na zdjęciu: SSC Napoli - Eintracht Frankfurt
  • Znakomity mecz Napoli
  • Azzurri pokonali 5:0 Eintracht w dwumeczu
  • Piotr Zieliński zdobył bramkę z rzutu karnego

Zieliński wykorzystał rzut karny, pewny awans Napoli

Pierwsza część spotkania nie była najbardziej interesującym widowiskiem w dziejach futbolu. Na placu gry działo się niewiele. Emocji i sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Azzurri pewnie przejęli kontrolę nad spotkaniem nie pozwalając praktycznie na nic drużynie Eintrachtu.

Na pierwszego gola kibice musieli zaczekać aż do doliczonego czasu gry. Dośrodkowanie z bocznej strefy boiska znakomicie wykorzystał Victor Osimhen, który popisał się precyzyjnym strzałem głową.

Eintracht od początku drugiej połowy wyglądał tak, jakby był już zupełnie pogodzony z odpadnięciem z Ligi Mistrzów. Natomiast Napoli nadal cieszyło się grą w piłkę i kontynuowało swoje ataki. W 53. minucie wynik spotkania podwyższył Osimhen, który wpakował futbolówkę do siatki z najbliższej odległości po podaniu Di Lorenzo.

Kilka minut później faulowany w polu karnym był Zieliński. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł poszkodowany reprezentant Polski, który pewnie pokonał bramkarza rywala zdobywając trzeciego gola dla Napoli.

W końcówce spotkania nie wydarzyło się już nic interesującego. Napoli pewnie awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów pokonując w dwumeczu Eintracht aż 5:0.