LM: PSG triumfuje na Old Trafford

Kylian Mbappe

Paris Saint-Germain jest już jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Mistrzowie Francji we wtorkowym spotkaniu 1/8 finału pokonali 2:0 na wyjeździe Manchester United.

W pierwszej połowie obie drużyny grały ostrożnie i nie podejmowały większego ryzyka. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Kylian Mbappe, ale z kilku metrów spudłował. Ostatecznie na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

Od początku drugiej połowy do ataku ruszyli goście z Paryża. W 56. minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Di Marii z rzutu rożnego, do piłki w polu karnym dopadł Presnel Kimpembe i uderzeniem z kilku metrów pod poprzeczkę zaskoczył De Geę.

Sześć minut później PSG zdobyło drugiego gola. Drugą asystę na swoje konto zapisał Di Marii, który z lewej strony boiska zagrał do wbiegającego w pole karne Mbappe, który wyprzedził dwóch obrońców rywali i spokojnym uderzeniem podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Paryżanie mogli zdobyć jeszcze kolejne gole, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie. W 90. minucie, boisko z powodu drugiej żółtej kartki musiał opuścić Pogba.

Manchester United – Paris Saint-Germain 0:2 (0:0)

0:1 Kimpembe 56′
0:2 Mbappe 62′