Liga Mistrzów: Flick i Pochettino odkryli karty

Thomas Muller

O godzinie 21:00 rozpocznie się pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium i Paris Saint-Germain. Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki na jakie zdecydowali się trenerzy obu zespołów Hansi Flick i Mauricio Pochettino.

Bayern z Choupo-Motingiem w ataku

Największym zmartwieniem dla trenera Bawarczyków Hansiego Flicka była obsada ataku swojego zespołu. Pod nieobecność kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego faworytem do gry od pierwszej minuty był Serge Gnabry, ale jego z kolei z gry wyeliminował pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. Szkoleniowiec Bayernu nie miał więc większego wyboru i musiał postawić od pierwszej minuty na byłego piłkarza Paris Saint-Germain Erica Maxima Choupo-Motinga.

Pewnym zaskoczeniem może być również obecność w podstawowym składzie Lucasa Hernandeza. Mecz na ławce rezerwowych rozpoczną natomiast Jerome Boateng i Alphonso Davies.

Przebieg rywalizacji możecie śledzić w naszej relacji “na żywo” z meczu Bayern – PSG.

Ofensywne PSG

Trener Paris Saint-Germain Mauricio Pochettino od pierwszej minuty postawił na wszystko co ma najlepsze. Tym samym od pierwszej minuty zagrają Neymar, Kylian Mbappe czy Angel Di Maria. W odwodzie paryżanie mają również Moise Keana. Na murawie ze względu na koronawirusa nie zobaczymy natomiast Marco Verrattiego.