Lewandowski wskazał, dlaczego FC Barcelona nie wygrała w Neapolu

FC Barcelona ma, czego żałować po starciu z SSC Napoli. Mistrzowie Hiszpanii prezentowali się generalnie lepiej, niż gospodarze, ale wywieźli ze Stadio Diego Armando Maradona zaledwie remis. Po ostatnim gwizdku głos zabrał MVP spotkania, Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski
IMAGO / Sportimage Na zdjęciu: Robert Lewandowski
  • SSC Napoli zdołało zremisować u siebie z FC Barceloną (1:1) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów
  • Przez większość spotkania to goście lepiej prowadzili grę
  • Według Roberta Lewandowskiego, jego zespół powinien kontynuować ataki po objęciu prowadzenia

“Myślę, że powinniśmy strzelić więcej bramek”

FC Barcelona z pewnością opuszczała w środę Neapol z poczuciem niedosytu. Mistrzowie Hiszpanii przez lwią część spotkania z SSC Napoli była lepsza. O kwestii awansu zadecyduje jednak rewanż na Stadionie Olimpijskim, bo w drugiej połowie Victor Osimhen wykorzystał odosobniony błąd Inigo Martineza i wyrównał wynik spotkania po tym, jak otworzył go przed przerwą Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski został wybrany MVP spotkania i po ostatnim gwizdku zabrał głos.

W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze. Myślę, że powinniśmy wtedy strzelić więcej bramek. Po golu na 1:0 zaczęliśmy grać zbyt defensywnie, co pozwoliło Napoli wyjść wyżej. Przed nami rewanż w Barcelonie. Mam nadzieję, że go wygramy, to dla nas niezwykle istotne – powiedział 35-latek. – Musimy być silniejsi jako zespół. Próbuję pomagać młodym graczom dzięki mojemu doświadczeniu. Pedri to świetny zawodnik, zawsze wiele od niego oczekujemy – dodał.

Lewandowski rozegrał już w tym sezonie 34 bramki we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich 18 bramek i sześć asyst.