Kulesza zabrał głos ws. Marciniaka. “Decyzyjność jest po drugiej stronie”

Ceazry Kulesza w rozmowie z WP Sportowe Fakty odniósł się do zamieszania wokół Szymona Marciniaka. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznaje, że polska federacja robi wszystko, co w jej mocy, ale decyzyjność leży po drugiej stronie.

Cezary Kulesza
IMAGO / Mikołaj Barbanell / ZUMA Wire Na zdjęciu: Cezary Kulesza
  • Kulesza skomentował burzę w sprawie Szymona Marciniaka
  • Prezes PZPN zaznacza, że polska federacja ze swojej strony robi wszystko, co w jej mocy
  • Polski sędzia może zostać zawieszony na finał Ligi Mistrzów

Jasna deklaracja prezesa PZPN

Wciąż nie milkną echa głośnej afery wokół Szymona Marciniaka i jego udziału w imprezie biznesowej zorganizowanej przez Sławomira Mentzena, który uznawany jest za polityka o skrajnie prawicowych poglądach. Stowarzyszenie Nigdy Więcej postanowiło złożyć donos do UEFA, która obecnie przygląda się tej sytuacji.

Tomasz Smokowski uważa, że Szymon Marciniak może zostać zawieszony i nie poprowadzi finału Ligi Mistrzów. Jednak na razie trzeba zaczekać na oficjalną decyzję UEFA. W obronie arbitra staje Cezary Kulesza. Wcześniej specjalny komunikat wydał też PZPN.

– Przyjrzeliśmy się całej sprawie, jesteśmy po analizach i rozmowach z Szymonem, który wytłumaczył nam, jak to wszystko wyglądało. Nie chcę teraz wchodzić w szczegóły, żeby nie narobiło się jeszcze więcej “bigosu”. Sprawa jest bardzo delikatna, a piłka jest nadal w grze – przyznał Cezary Kulesza w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

– Kontaktowaliśmy się z UEFA oraz z przewodniczącym sędziów, poznali nasze stanowisko. Robimy co w naszej mocy, by pomóc Szymonowi, ale decyzyjność jest po drugiej stronie – dodał Kulesza.

Zobacz również: Media: zapadła decyzja w sprawie Marciniaka! Zbigniew Boniek i minister sportu walczą o udział Polaka w finale Ligi Mistrzów

Komentarze