Guardiola uciął spekulacje. “Zostanę w Manchesterze City”

Pep Guardiola
Pep Guardiola PressFocus

Pep Guardiola wziął udział w konferencji przed finałem Ligi Mistrzów. Hiszpan uciął na niej spekulacje, łączące go z odejściem z Manchesteru City.

  • Pep Guardiola wziął udział w konferencji przed finałem Ligi Mistrzów
  • Trener przyznał, że niezależnie od wyniku meczu, pozostanie w Manchesterze City
  • 50-latek chwalił też Thomasa Tuchela oraz Phila Fodena

Guardiola: Tuchel to wyjątkowy menedżer

Pep Guardiola odpowiedział na pytania dziennikarzy przed pierwszym finałem Ligi Mistrzów od dziesięciu lat, gdy sięgnął po to trofeum z Barceloną. Hiszpan wypowiedział się w samych superlatywach na temat szkoleniowca Chelsea.

W piłce nożnej najprzyjemniejsze jest rozmawianie o niej. Uważam, że wiele nauczyłem się od Thomasa Tuchela; oglądając jego drużyny, a także rozmawiając z nim. Nieważne czy mamy na swój temat dużo informacji, bo na szczęście żaden z nas nie wybiegnie na boisko. To zawodnicy zadecydują o wyniku finału. Mam do Tuchela wiele szacunku. To wyjątkowy, wyjątkowy menedżer. To jasne, że w takim przypadku chcę go pokonać, tak samo, jak on mnie – skomentował szkoleniowiec Obywateli.

“Wiele zaczerpnąłem jeszcze z czasów Barcelony”

Następnie Guardiola został zapytany o jego główne zasady jako trenera Manchesteru City.

Dobra organizacja, dużo inwestycji, wielu świetnych zawodników, dobrzy kibice i pracownicy klubowi, zespół z zasadami: to najważniejsze z nich. Najważniejsi są jednak gracze. Wiele zależy od tego, czy dostosują się, czy też nie do klubowych zasad czy sposobu, w jaki chcesz grać. Wiele z tych kwestii pochodzi z miejsca, w którym się urodziłem, czyli Barcelony. Prowadzić grę na połowie przeciwników i zawsze dążyć do zwycięstwa. Nie ma więcej tajemnic. Trzeba uwzględnić jakość graczy, zrozumieć ich mocne strony, stworzyć dobre środowisko i nastrój. Piłka nożna to nie tylko taktyka, ale też emocje i relacje między chłopakami, a nawet pracownikami klubu – wyznał 50-latek. – Niezależnie, czy jutro wygramy, czy przegramy, pozostanę w Manchesterze – dodał, ucinając spekulacje, łączące go z powrotem do Barcelony.

“Foden rośnie wraz z presją”

Jedną z gwiazd Manchesteru City jest Phil Foden. Nad młodym zawodnikiem rozpływał się Pep Guardiola.

Phil to taki gracz, który wraz ze wzrostem presji i jakości w zespole prezentuje się jeszcze lepiej. Gdy masz 20 lat, różni się to od czasu, gdy masz lat 28. Ale teraz jego jedynym priorytetem w życiu jest grać w piłkę nożną. Reszta jest nieważna. Szybko zapomina o błędach. Może zrobić źle dziesięć rzeczy z rzędu, ale przy jedenastej próbie znowu podejmie ryzyko i wyjdzie to na dobre. Dlatego jest w stanie grać w tej drużynie pomimo młodego wieku – uważa hiszpański trener.

Przed Manchesterem City już tylko jeden mecz obecnego sezonu. Sprawdź nasze typy na finał Ligi Mistrzów.

Zapowiedź tego spotkania przeczytasz tutaj.

Manchester City
Chelsea
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 29. maja 2021 20:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze