Finał Ligi Mistrzów zmieni lokalizację. Dziś oficjalna decyzja

Puchar Europy
Puchar Europy PressFocus

W czwartek Europejska Unia Piłkarska (UEFA) podejmie decyzję o przeniesieniu miejsca rozgrywania finału Ligi Mistrzów. Według medialnych doniesień nowym gospodarzem będzie Porto, choć jeszcze niedawno wydawało się, że najpoważniejszym kandydatem jest Londyn i słynne Wembley.

Finał Ligi Mistrzów ponownie w Portugalii

W finałowym meczu, który rozegrany zostanie 29 maja, zmierzą się ze sobą dwa angielskie zespoły – Chelsea i Manchester City. Spotkanie miało zostać rozegrane na Stadionie Olimpijskim Ataturka w Stambule, ale Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zdecydowała się na przeniesienie meczu ze względu na sytuację pandemiczną w Turcji. Kraj ten trafił na “czerwoną listę” Wielkiej Brytanii, w efekcie czego kibice obu zespołów nie będą mogli udać się na to spotkanie.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że mecz zostanie przeniesiony na londyńskim Wembley. UEFA prowadziła już w tej sprawie rozmowy z brytyjskim rządem, ale pojawił się duży problem z odstąpieniem od zasad kwarantanny dla 2 tysięcy pracowników, sponsorów, VIP-ów i zagranicznych mediów. Ostatecznie organ zarządzający europejskimi rozgrywkami zdecydował się jeszcze na inna lokalizacją.

Finał Ligi Mistrzów ma zostać rozegrany na Estadio do Dragao w Porto. Decyzja ta ułatwi dostęp wszystkim zainteresowanym stronom, które musiałyby otrzymać rekompensatę, jeżeli nie mogłyby pojawić się na meczu. Ostateczny komunikat w tej sprawie spodziewany jest w czwartek.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 29. maja 2021 20:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze