Allegri po klęsce w Londynie: mamy swoje ograniczenia

Massimiliano Allegri
PressFocus Na zdjęciu: Massimiliano Allegri

Juventus we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów doznał na wyjeździe bolesnej porażki z Chelsea. Szkoleniowiec Starej Damy Massimiliano Allegri zdaje sobie sprawę, że jego drużyna ma jeszcze wiele do poprawy, ale jednocześnie wyrażał zadowolenie faktu, że jest już pewna wygra w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

  • We wtorkowym meczu grupy H Ligi Mistrzów Chelsea efektownie 4:0 pokonała u siebie Juventus
  • Obie drużyny są już pewne awansu do 1/8 finału
  • Trener Starej Damy Massimiliano Allegri zwrócił uwagę na błędy popełnione przez jego drużynę

Allegri skomentował porażkę Juventusu

Wtorkowe spotkanie na Stamford Bridge zakończyło się efektowną wygraną 4:0 londyńskiego klubu, który tym samym zrewanżował się Juventusowi za porażkę w pierwszym meczu w Turynie. Stara Dama przystępowała do tego spotkania pewna awansu do fazy pucharowej.

– Pozwoliliśmy im na zbyt wiele rzutów rożnych, przy których są mocni fizycznie. Mieliśmy kilka sytuacji, w których mogliśmy zachować się lepiej. To rozczarowujące, że straciliśmy cztery bramki, ale cel został osiągnięty i teraz musimy myśleć o sobotnim meczu z Atalantą – powiedział Massimiliano Allegri.

– Były momenty, w których zbyt łatwo oddawaliśmy piłkę, próbując zbyt szybko wykonywać prostopadłe podania, zamiast utrzymywać się przy piłce. Robimy to często i musimy nad tym popracować, bo nie można tego robić przeciwko obecnym mistrzom Europy – kontynuował szkoleniowiec Starej Damy.

– W pierwszej połowie w żadnym nie wyglądaliśmy źle. Po przerwie straciliśmy pewność siebie po błędach przy drugiej i trzeciej bramce – dodał Allegri.

– Najważniejsze, że awansowaliśmy i możemy teraz skupić się na następnym meczu. Pogratulowałem dzisiaj chłopakom awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów – mówił szkoleniowiec. – Nie jest też tak, że po pokonaniu Lazio staliśmy się najlepszą drużyną w Europie. Mamy ograniczenia, nie da się temu zaprzeczyć i będziemy nad nimi pracować, by się poprawić – stwierdził szkoleniowiec.

W najbliższą sobotę Juventus w kolejnym ligowym meczu zmierzy się u siebie z Atalantą Bergamo.

Zobacz także: LM: Juve bez szans, udana zemsta obrońców tytułu

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 27. listopada 2021 08:53.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Allegri po klęsce w Londynie: mamy swoje ograniczenia