Pressfocus Na zdjęciu: Nicola Zalewski i Edoardo Bove

Nicola Zalewski zaliczył kapitalną asystę w Lidze Konferencji Europy. Jego Roma gromi na Stadio Olimpico Bodo/Glimt.

• Od pierwszej minuty na mecz z Bodo/Glimt wyszedł Nicola Zalewski
  • Polak zaliczył świetną asystę przy trafieniu na 3:0
  • Roma do przerwy wygrywała w dwumeczu 4:2

Stadio Olimpico w euforii

Kibice Romy zdawali sobie sprawę z tego, że 14 kwietnia muszą dać z siebie wszystko i swoim dopingiem pomóc Romie, które chciała odwrócić losy ćwierćfinałowego dwumeczu z Bodo/Glimt w Lidze Konferencji Europy. Rzymianie na wyjeździe przegrali bowiem 1:2.

W czwartek od pierwszej minuty oglądaliśmy rzecz jasna Nicolę Zalewskiego, który kilka tygodni temu wywalczył sobie miejsce w jedenastce Romy. Jose Mourinho ustawił Polaka na lewe wahadło, a 20-latek sprostał jego oczekiwaniom.

Roma w pierwszej połowie wprawiła swoich kibiców w euforię po pół godzinie gry. Tammy Abraham potrzebował bowiem pięciu minut na strzelenie gola. Później spektakl rozpoczął Nicolo Zaniolo. Włoch zdobył dwie bramki, a przy jednej z nich asystę zaliczył Zalewski.

Akcja bramkowa zaczęła się właśnie od Polaka, który wyprowadził kontratak, następnie ograł rywala, a na koniec dostrzegł wbiegającego w pole karne Zaniolo. Zalewski wykonał idealne długie podanie prawą nogą między dwóch piłkarzy przeciwnika. Zaniolo musiał z tego skorzystać, co też uczynił. Dzięki remu trafieniu Roma wygrywała w dwumeczu 4:2.