Piotr Rutkowski ostro o UEFA. “Poczułem się oszukany”

Lech Poznań dopiero w ćwierćfinale odpadł z Ligi Konferencji Europy. Po drodze nie obyło się jednak bez skandalu. Ten związany z dopingiem i Bartoszem Salamonem skomentował prezes Lecha - Piotr Rutkowski.

Piotr Rutkowski - Lech Poznań
PressFocus Na zdjęciu: Piotr Rutkowski - Lech Poznań
  • Piotr Rutkowski skomentował sprawę Bartosza Salamona
  • Prezes Lecha podsumował także udział klubu w Lidze Konferencji Europy
  • Lech Poznań odpadł w ćwierćfinałowym starciu z Fiorentiną

“Poczułem się oszukany” – mówi prezes Lecha Poznań

Lech Poznań odpadł w ćwierćfinałowym meczu Ligi Konferencji Europy z Fiorentiną. “Kolejorz” pierwsze spotkanie przegrał 1:4, zaś w rewanżu wygrał 3:2. Niewiele brakowało do doprowadzenia do dogrywki, w czym mógłby pomóc zawieszony za doping Bartosz Salamon. Szczególnie, że o jego niedyspozycji klub dowiedział się raptem kilka godzin przed pierwszym spotkaniem. Teraz tę sytuację skomentował dla “Interii” Piotr Rutkowski.

To był dla nas cios. Bartek trenował do ostatniej chwili, był uwzględniony w planie taktycznym na mecz. Czy samo zawieszenie Bartka mnie zdenerwowało? Nie, wiem jaki jest wynik próbki A jego testu. Ale timing tej decyzji był skandaliczny. Poczułem się oszukany. Zostaliśmy potraktowani jak… Nikt w UEFA nie potraktowałby w ten sposób Barcelony… – stwierdził Piotr Rutkowski, prezes Lecha Poznań.

Na razie udowodniliśmy, że nasz sukces nie był przypadkiem. Graliśmy z dziesięcioma rywalami z dziesięciu różnych krajów i udało nam się pokonać aż dziewięciu z nich. Kto był we Florencji, przekonał się też, że nie graliśmy w Pucharze Biedronki, jak napisał Kamil Kosowski, tylko w poważnych rozgrywkach. Zresztą Kamila nie widziałem na żadnym pucharowym meczu Lecha, ale może uda mu się dotrzeć na nasz stadion w przyszłym sezonie. Wtedy też zamierzamy podejść do sprawy ambitnie. Najpierw powalczyć o awans do fazy grupowej, bo jeszcze nigdy nie udało nam się zagrać w Europie dwa razy z rzędu. A później? Później wszystko jest możliwe. Już raz to udowodniliśmy – dodał w rozmowie z “Interią” Piotr Rutkowski.

Czytaj więcej: Raków uchylił rąbka tajemnicy karty. Nowy trener już niebawem

Komentarze