Ogromna dramaturgia we Florencji, Alkmaar sprawiło problemy West Hamowi

Liga Konferencji Europy: komplet wyników i strzelcy. Nie zabrakło zaskoczeń w trakcie meczów półinałowych Ligi Konferencji. FC Basel rzutem na taśmę wygrał z Fiorentiną, a West Ham poradził sobie z AZ Alkmaar.

West Ham – AZ Alkmaar
Pressfocus Na zdjęciu: West Ham – AZ Alkmaar

West Ham odrobił straty

Wobec niepowodzeń na krajowym podwórku kibice West Hamu wierzyli, że ich ulubieńcy odbiją sobie w półfinałowym starciu z AZ Alkmaar niepowodzenia ligowe. Mecz z holenderską drużyną zaczął się dla Młotów źle. Na kilka minut przed przerwą Tijjani Reijnders wykorzystał dogranie od Svena Mijansa i pokonał Alphonse Areolę. Nie popisał się w tej sytuacji bramkarz West Hamu.

Młoty w drugiej odsłonie meczu wzięły się do odrabiania strat i udało im się w 67. minucie doprowadzić do wyrównania. Rzut karny na gola zamienił wówczas Mohamed Benrahma. Dziewięć minut później Michail Antonio znalazł się w odpowiednim miejscu i dobił do siatki futbolówkę, zmieniając wynik na 2:1.

2-1 Antonio 76′

Sprawdź też: Marciniak poprowadzi kolejny finał! Odwiedzi kraj, o którym ostatnio jest głośno