Kogo Lech może spodziewać się II rundzie eliminacji Ligi Konferencji? Rywal w zasięgu Kolejorza

Piłkarze Lecha Poznań
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Lecha Poznań

Lech Poznań błyskawicznie zakończył rywalizację o miejsce premiowane gra w kolejnej edycji fazy grupowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Johna van den Broma w dwumeczu zostali rozbici przez Karabach Agdam (2:5). Wiadomo natomiast, z kim mistrz Polski może zagrać w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy.

  • Lech Poznań czekają w najbliższym czasie intensywne tygodnie
  • Kolejorz będzie musiał rywalizować o grę w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy w rundach eliminacyjnych
  • Kolejorz kolejny występ w europejskich pucharach rozegra już w przyszłym tygodniu

Diamo Batumi lub Slovan rywalem mistrza Polski

Lech Poznań miał ogromne ambicje związane z występami w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Kolejorz był świadomy tego, że przechodząc przez pierwszą przeszkodę, mógł zapewnić sobie występy w europejskich pucharach na jesień. Ostatecznie zadania nie udało się zrealizować, więc droga do tego celu została nieco wydłużona.

Już w przyszłym tygodniu Lech zacznie walkę o miejsce w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Z kim może zagrać mistrz Polski? O tym, z kim zmierzy się Kolejorz, zdecyduje rozstrzygnięcie w dwumeczu Slovan Bratysława (Słowacja) – Dinamo Batumi (Gruzja). Zwycięzca tej batalii będzie przeciwnikiem Lecha.

Zobacz także:

W pierwszy słowacko-gruzińskim boju miał miejsce bezbramkowy remis, więc trudno dzisiaj wskazać, która z drużyn jest bliżej starcia z mistrzem Polski. Decydujące będzie dzisiejsze spotkanie, które odbędzie się o 19:00 na Adjarabet Arena.

Według wieści Sport.pl wszystko wskazuje na to, że Lech w przypadku wywalczenia awansu do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji będzie rozstawiony. Jednocześnie jednym z przeciwników Kolejorza może być: Broendby Kopenhaga, Spartak Trnava, NK Osijek, czy Dunajska Streda.

Czytaj więcej: Lech rozczarował w Baku. “Taka porażka nie powinna się przydarzyć”

Komentarze