Ten Hag o golu Ronaldo. “Potrzebował bramki jak mało kto”

Erik ten Hag
fot. PressFocus Na zdjęciu: Erik ten Hag

Man Utd po porażce z Realem Sociedad w Lidze Europy wrócił na zwycięski szlak w Kiszynowie, gdzie pokonał w drugiej kolejce fazy grupowej tych rozgrywek Sheriff Tyraspol (2:0). Opinią na temat przebiegu spotkania podzielił się po meczu menedżer Czerwonych Diabłów.

  • Man Utd tuż przed przerwą reprezentacyjną zaliczył cenne zwycięstwo nad Sheriffem Tyraspol
  • Czerwone Diabły włączyły się do gry o awans do fazy pucharowej Ligi Europy
  • Po zakończeniu starcia na temat czwartkowej potyczki w rozmowie z klubową telewizją wypowiedział się menedżer Manchesteru United

Man Utd wrócił na odpowiednie tory

Man Utd w ostatnich sześciu meczach, licząc wszystkie rozgrywki zaliczył pięć zwycięstw i jeden remis. W czwartkowym starciu do wygranej ekipę z Old Trafford poprowadzili Jadon Sancho i Cristiano Ronaldo. Portugalski zawodnik zdobył tym samym pierwszą bramkę w sezonie.

– Jestem bardzo szczęśliwy z powodu dobrej postawy Jadona Sancho. Strzelił gola, potwierdzając dobre przygotowanie w trakcie okresu przygotowawczego. Wciąż dobrze pracuję, ale myślę, że może być jeszcze lepszy. Jego potencjał jest bardzo duży – mówił Erik ten Hag w rozmowie z klubową telewizją cytowany przez profil UtdReport na Twitterze.

– Co do Ronaldo muszę powiedzieć, że potrzebował bramki. W tym sezonie już kilka razy był bardzo blisko strzelenia gola, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie. Cieszymy się razem z nim, że się przełamał. Drużynie też bardzo zależało, aby zdobył bramkę. Jeśli taki zawodnik podchodzi do jedenastki, to w ciemno można zakładać, że wykorzysta swoją szansę – kontynuował Holender.

– Ogólnie w meczu mieliśmy trudny początek. Przeciwnik grał prostą piłkę, notując wiele odbiorów. Po pewnym czasie jednak zaczęliśmy grać lepiej. Nasza gra była bardziej poukładana, a efektem tego był świetny gol – powiedział opiekun Czerwonych Diabłów.

W najbliższy weekend Manchester United będzie pauzować. Mecz z udziałem Czerwonych Diabłów z Leeds United został przełożony. Jednocześnie angielska ekipa nieco wcześniej zaczęła przerwę reprezentacyjną.

Czytaj więcej: Ronaldo podzielił się radością po zwycięstwie Man Utd. “Cieszę się z gola. Trzy ważne punkty!”

Komentarze