Świetne wieści ws. Milika! Polak w kadrze na Ligę Europy

Arkadiusz Milik
Pressfocus Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik pauzował przez cztery miesiące z powodu kontuzji kolana. Polak jest już jednak zdrowy i znalazł się w kadrze na czwartkowy mecz Ligi Europy.

• Olympique Marsylia przekazał świetne wieści w sprawie Arkadiusza Milika
  • Polak uporał się z kontuzją kolana, przez którą pauzował cztery miesiące
  • 27-letni napastnik został zgłoszony do kadry meczowej ekipy z Marsylii na czwartkowe starcie w Lidze Europy z Galatasaray

Milik uporał się z kontuzją

W styczniu tego roku Arkadiusz Milik zasilił szeregi Olympique Marsylia. Była to bardz dobra informacja, ponieważ Polak nie grał w Napoli, a w perspektywie były finały Euro 2020. 27-latek nie potrzebował wiele czasu na wkomponowanie się w nowy zespół. Szybko stał się ważną postacią w drużynie.

Olympique Marsylia kończył sezon 2020/2021 wyjazdowym meczem z FC Metz. Milik strzelił wówczas gola, który dał jego ekipie remis 1:1. W końcówce spotkania Polak doznał jednak kontuzji kolana. Początkowo wydawało się, że nie jest ona groźna. Rzeczywistość okazała się inna, ponieważ uraz ten wykluczył Milika z Euro 2020. Lekarze reprezentacji Polski prognozował dla 27-latka kilka tygodni przerwy.

14 września Milik dostał w klubie zgodę sztabu medycznego na trenowanie z zespołem. Wyczekiwaliśmy na informację o włączeniu polskiego napastnika do kadry meczowej, ale jej nie otrzymaliśmy. Przełom nastąpił dzisiaj.

Olympique Marsylia ogłosił kadrę na spotkanie z Galatasaray w drugiej kolejce Ligi Europy. Pojedynek ten odbędzie się w czwartek 30 września o 21:00 we Francji. Nie jest jednak pewne, czy 27-latek pojawi się na boisku. Może jednak otrzymać od trenera kilka lub kilkanaście minut.