Raków ogłosił ważną decyzję. Wreszcie skończą się drwiny

ArcelorMittal Park w Sosnowcu to miejsce, gdzie Raków gra mecze w Lidze Europy. Mistrz Polski przekazał, że kolejne spotkanie rozegra już na nowej murawie.

MIchał Świerczewski
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: MIchał Świerczewski
  • Raków reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej
  • O infrastrukturze w naszym kraju dobrze nie świadczyła murawa na stadionie w Sosnowcu
  • Częstochowski klub poinformował, że na obiekcie Zagłębia zostanie wymieniona murawa

Raków dopiął swego. Lepiej późno niż wcale

Raków ostatnią rundę eliminacji Ligi Mistrzów i dwa mecze Ligi Europy, rozegrał na ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Swoje domowe spotkania organizuje tam też pierwszoligowe Zagłębie. Murawa była zatem bardzo złym stanie, co podkreślał jeden z graczy Sportingu. Mistrz Polski ma jednak dobrą wiadomość w tej sprawie.

Rozpoczęła się wymiana murawy na stadionie ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Dzięki temu procesowi jakość nawierzchni, na której rozgrywane są m.in. mecze Ligi Europy, znacznie się poprawi – przekazał Raków w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Aktualnie trwa zdzieranie starej murawy, a w jej miejsce w najbliższych dniach położona zostanie nowa, pochodząca z Węgier trawa wykładana z rolki. Według planów gospodarzy stadionu, jej debiut nastąpi podczas meczu Ligi Narodów Kobiet Polska – Grecja zaplanowanego na 5 grudnia – czytamy w komunikacie. Raków na nowej murawie w Sosnowcu zagra 14 grudnia z Atalantą.

Czytaj także: Kolejny zawodnik Rakowa kontuzjowany. W tej rundzie może już nie zagrać

Komentarze