Chaotyczny i brutalny finał Ligi Europy dla Eintrachtu [WIDEO]

Eintracht Frankfurt - Rangers FC

Eintracht Frankfurt w finale Ligi Europy pokonał Rangersów. W normalnym czasie gry i po dogrywce miał miejsce rezultat 1:1. Tymczasem w konkursie rzutów karnych niemiecki team wygrał 5:4.

• Dużo emocji tworzyszło rywalizacji w Sewilli, gdzie Eintracht mierzył się z Rangersami
  • Ostatecznie po serii jedenastek górą okazała się ekipa z Niemiec
  • Drużyna z Frankfurtu wywalczyła pierwsze trofeum w europejskich pucharach od 1980 roku

Krwawa gra od początku

Eintracht Frankfurt z Rangers FC rywalizowali w pierwszym w historii niemiecko-szkockim finale Europa League na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan w Sewilli. Przed starciem na ulicach miasta miały miejsce awantury z udziałem szalikowców obu ekip. Jak się później okazało, na boisku też nie brakowało agresywnych zachowań.

Już w piątej minucie gry zalany krwią po jednym ze starć padł na murawę Sebastian Rode. Ogólnie w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji nie brakowało emocji, ale niestety dla widowiska żadnej z ekip nie udało się skierować piłki do siatki. Odrobinę bardziej niebezpieczny był przedstawiciel Bundesligi. Bliski szczęścia był w 12. minucie Dajci Kamada, ale ostatecznie bramkarz szkockiej drużyny nie dał się zaskoczyć.

Tymczasem w 21. minucie z dobrej strony pokazał się Ansgar Knauff, oddając strzał z lewej nogi. Aczkolwiek jeszcze lepszą interwencją popisał się Allan McGregor. Z kolei w 33. minucie Eintracht za sprawą Filipa Kosticia wyszedł z błyskawiczną kontrą, ale strzał Serba był niecelny i do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron worek z bramkami został rozwiązany w 57. minucie. Pierwsi gola strzelili podopieczni Giovanniego Van Bronckhorsta. W roli głównej wystąpił Joe Aribo. Nigeryjczyk najpierw poradził sobie z dwoma rywalami, a następnie strzałem wzdłuż bramkarza dał prowadzenie Szkotom.

Finał dla Eintrachtu

Fani niemieckiej drużyny mieli natomiast powody do radości w 69. minucie, gdy Rafael Borre doprowadził do wyrównania. Wykorzystał podanie Kosticia i wślizgiem wpakował piłkę do siatki. W związku z tym, że do ostatniego gwizdka sędziego w drugiej odsłonie wynik się nie zmienił, to obie ekipy musiały rozegrać dogrywkę.

W pierwszej części dodatkowego czasu gry żadnej z ekip nie udało się zmienić rezultatu. Z kolei w drugiej połowie w samej końcówce ze świetnej strony zaprezentował się Kevin Trapp, ratując swój zespół dwukrotnie przed stratą bramki na rzecz Rangersów i zwycięzcę musiał wyłonić konkurs jedenastek. W nich lepiej spisała się ekipa z Nimiec, który wygrała w po rzutach karnych 5:4.