Złe wieści w sprawie Fatiego. Barcelona nadal bez swojego talentu

Ansu Fati
Ansu Fati PressFocus

Ansu Fati w tym sezonie wystąpił w zaledwie siedmiu ligowych spotkaniach. Niewykluczone, że bilans ten nie ulegnie zmianie do końca obecnego sezonu. Utalentowany zawodnik Barcelony cały czas ma problemy z kolanem i niewykluczone, że będzie musiał poddać się już trzeciej operacji.

Niedotrzymany termin

18-laten zawodnik już w listopadzie ubiegłego roku przeszedł operację, podczas której zszyto zerwaną łąkotkę. Początkowo mówiło się o czteromiesięcznej przerwie w grze, ale rehabilitacja nie przyniosła oczekiwanych efektów i piłkarz do tej pory nie wrócił do gry. Według hiszpańskich mediów Fati na początku roku przeszedł drugi zabieg, choć klub nie informował o tym oficjalnie.

Dwie konsultacje i test obciążeniowy

Jak informuje Mundo Deportivo Fati cały czas ma problemy z kolanem i niektórzy specjaliści zalecają mu poddanie się kolejnej operacji. Niedawno piłkarz Barcelony w celu uzyskania kolejnej opinii udał się na konsultację do Lyonu. W międzyczasie nawiązał również kontakt ze znanym hiszpańskim lekarzem. W wyniku tych konsultacji zawodnik postanowił poddać swoje kolano testom obciążeniowym przez najbliższe 15 dni.

Dwutygodniowe intensywne treningi mają wymusić pracę stawu, aby zobaczyć, jak zareaguje i czy wytrzyma obciążenia. Jeżeli kolano wytrzyma i nie pojawi się stan zapalny, przeprowadzenie operacji nie będzie konieczne. W przeciwnym wypadku piłkarz będzie musiał poddać się kolejnego zabiegowi, co raczej wykluczy jego powrót na boisko w tym sezonie.

Fati pauzuje od 7 listopada, kiedy doznał urazu podczas spotkania z Realem Betis. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki wystąpił w zaledwie 10 spotkaniach, zdobywając w nich pięć bramek i notując cztery asysty.

Komentarze