Xavi wskazał najgorszy moment sezonu. “To środowisko jest okrutne”

Xavi w rozmowie z klubową telewizją opowiedział o najlepszym i najgorszym momencie obecnego sezonu, a także zabrał głos na temat nadchodzącej kampanii, podczas której Duma Katalonii tymczasowo opuści Camp Nou.

Xavi Hernandez
IMAGO / AFLOSPORT Na zdjęciu: Xavi Hernandez
  • Barcelona świetnie spisała się rozgrywkach krajowych
  • Duma Katalonii zawiodła natomiast na arenie międzynarodowej
  • Xavi opowiedział o najlepszym i najgorszym momencie tego sezonu

Barcelona z dwoma pucharami pod wodzą Xaviego

Barcelona może być zadowolona z obecnej kampanii, która jednak miała swoje wzloty i upadki. Duma Katalonii fatalnie spisała się w Lidze Mistrzów odpadając już w fazie grupowej, a następnie nie poradziła sobie w rywalizacji z Manchesterem United w Lidze Europy.

– Najgorszy moment sezonu? Kiedy masz wrażenie, że fani w ciebie nie wierzą. Środowisko w Barcelonie jest pod tym względem okrutne – przyznał Xavi w rozmowie z BarcaTV.

Znacznie lepiej poradziła sobie w rozgrywkach krajowych. Blaugrana najpierw sięgnęła po Superpuchar, a później wygrała mistrzostwo Hiszpanii. – Mój ulubiony moment sezonu? Gol Kessiego w El Clásico. Ten gol zapewnił nam zwycięstwo w La Liga – dodał następnie.

– Stworzyliśmy bardzo solidne fundamenty przed następnym sezone, z młodymi zawodnikami, którzy czują te barwy. W przyszłym roku nie będzie łatwo, bo przenosimy się na Montjuic, ale jeśli się wzmocnimy, a także z pomocą zarządu i kibiców, możemy osiągnąć wiele. To będzie ekscytujący rok – podsumował szkoleniowiec Dumy Katalonii.

Zobacz również: Obrońca Barcy może trafić do Bundesligi. Szykuje się wielki transfer?

Komentarze