Xavi skomentował decyzję ws. Lewandowskiego

Xavi
PressFocus Na zdjęciu: Xavi

Robert Lewandowski będzie mógł wystąpić w sobotnim meczu z Espanyolem. Z takiej decyzji zadowolenia nie krył Xavi, który skorzysta z usług reprezentanta Polski w derbowym pojedynku.

  • Lewandowski może wystąpić z Espanyolem
  • Kara zawieszenia została wstrzymana
  • Z takiej decyzji zadowolony jest Xavi

Lewandowski może zagrać z Espanyolem, ale nie wiadomo co dalej

Kara zawieszania Roberta Lewandowskiego na trzy mecze została wstrzymana do czasu ponownego rozpatrzenia sprawy. Początkowy Polak miał nie wystąpić w meczach z Espanyolem, Getafe oraz Atletico Madryt.

Decyzja o zawieszeniu kary została wydana przez sąd zaledwie na 24 godziny przed pierwszym gwizdkiem w meczu Barcelony z Espanyolem. Xavi przyznał, że jest nieco zaskoczony terminem orzeczenia.

– Dowiedzieliśmy się, kiedy sesja treningowa dobiegła końca. Przygotowywaliśmy się do meczu z myślą, że nie możemy liczyć na Roberta Lewandowskiego. To nie jest najlepszy moment, ale jesteśmy bardzo szczęśliwi, że może grać. Robert również był również zaskoczony terminem – przyznał Xavi.

– Dla mnie to nieproporcjonalna kara. Teraz komisja sędziowska ma dwa do trzech dni. Dobrze byłoby wiedzieć, jaka będzie kara, kiedy rzeczywiście już nie będziemy mogli na niego liczyć. Chcielibyśmy poznać tą decyzję nieco wcześniej – dodał Xavi.

Feyenoord może stracić Szymańskiego. Klub ma problemy
Sebastian Szymański

Sebastian Szymański błyszczy w barwach Feyenoordu. Holenderski klub mierzy się z problemami finansowymi, dlatego finalnie może nie zdecydować się na transfer definitywny. Sebastian Szymański przebywa na wypożyczeniu w Feyenoordzie Holendrzy mają możliwość wykupu za 10 milionów euro Dyrektor generalny klubu zakłada, że nie uda się ściągnąć Polaka na stałe Feyenoordu nie stać na Szymańskiego Latem

Czytaj dalej…

– Trenowaliśmy inaczej przez te tygodnie, myśląc, że nie zagra. To nie jest dobra organizacja. Teraz nie wiem, czy mogę na niego liczyć w meczu z Atletico – tłumaczył szkoleniowiec FC Barcelony.

Barcelona z Atletico Madryt zagra 8 stycznia. Wcześniej Duma Katalonii rozegra mecz w Pucharze Króla, ale tutaj wątpliwości nie ma, ponieważ kara zawieszenia dotyczyła jedynie spotkań ligowych, dlatego w pojedynku z CF Intercity Robert Lewandowski na pewno będzie mógł pojawić się na placu gry.

Zobacz również: Kara zawieszona, Lewandowski zagra w derbach

Komentarze