Levante i Cadiz ze sposobem na Basków, przełamanie Valencii

Jose Luis Morales
PressFocus Na zdjęciu: Jose Luis Morales

Zespoły Levante i Cadiz sięgnęły po komplet punktów w dwóch pierwszych niedzielnych spotkaniach 18. kolejki La Lig. Zespół z Walencji ograł u siebie 2:1 Eibar, natomiast beniaminek z Kadyksu okazał się lepszy od Deportivo Alaves. W ostatnim z niedzielnych meczów wyjazdowe zwycięstwo nad Realem Valladolid odniosła Valencia.

Levante UD – SD Eibar 2:1

Levante potwierdziło świetną formę na własnym stadionie z ostatnich tygodni. Zespół z Walencji w niedzielne popołudnie znalazł sposób na pokonanie Eibar i odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo na własnym stadionie. O zwycięstwie Levante zadecydowały dwa zabójcze kontrataki wyprowadzone w drugiej połowie. W składzie gości zabrakło w tym meczu reprezentanta Polski Damiana Kądziora, który całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Pełna relacja z meczu >>

Cadiz – Deportivo Alaves 3:1

Obie drużyny w ostatnich tygodniach nie prezentowały się najlepiej i obie przystępowały do tego meczu z nadzieją na przełamanie. Sztuka ta udała się gospodarzom, którzy byli zdecydowanie skuteczniejsi od swoich rywalom. Drużynie z Kadyksu w odniesieniu zwycięstwa pomogła również czerwona kartka, jaką jeden z zawodników Alaves obejrzał na początku drugiej połowy.

Real Valladolid – Valencia CF 0:1

Po ośmiu kolejnych meczach bez wygranej trzy punkty na swoje konto zapisała Valencia. Drużyna Javiego Gracii skromnie 1:0 pokonała na wyjeździe Real Valladolid, a bohaterem meczu okazał się Carlos Soler.