Barcelona nadrobiła straty, Cadiz o krok od utrzymania

Lionel Messi
PressFocus Na zdjęciu: Lionel Messi

Na niedzielę zaplanowano cztery spotkania 34. kolejki La Liga. Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się potyczka Valencia CF – FC Barcelona. Tymczasem w pierwszym meczu dnia Real Valladolid zremisował z Realem Betis Sevilla 1:1. Następnie Villarreal pokonał Getafe (1:0), a Cadiz niemal zapewniło już sobie utrzymanie, wygrywając z Granadą (1:0). W ostatnim niedzielnym spotkaniu Barcelona pokonała na wyjeździe Valencię (3:2).

Kolejne remisy Realu Valladolid i Betisu

Real Valladolid do przerwy remisował z klubem z Sewilli 0:0. Po przerwie oba zespoły zdobyły po jednej bramce i tym samym po jednym oczku. Dla gości to szósty kolejny remis. Tymczasem gospodarze podzielili się ligowymi punktami czwarty raz z rzędu.

18-letni Pino na ratunek

Getafe od pierwszego gwizdka szukało bramki otwierającej, ale to podopieczni Unaia Emery’ego byli znacznie konkretniejsi. W pierwszej połowie trafienia Samuela Chukwueze nie uznał arbiter, ale gospodarze dopięli swego w końcówce potkania. Wprowadzony z ławki 18-letni Yeremi Pino wykorzystał podanie Carlosa Bacci i pewnym strzałem zapewnił Żółtej Łodzi Podwodnej trzy punkty.

Cadiz o krok od utrzymania

Spotkanie Granady z Cadizem nie było ciekawym widowiskiem, ale zakończyło się dość niespodziewanym rezultatem. Beniaminek z Kadyksu wywiózł z delegacji trzy punkty po trafieniu Rubena Sobrino z 39. minuty. Na cztery kolejki przed końcem Cadiz ma zatem dziesięć punktów przewagi nad strefą spadkową i podopieczni trenera Cervery mogą być niemal pewni utrzymania.

Leo Messi ponownie bohaterem

Barcelona nie bez kłopotów, ale ostatecznie pokonała Valencię. Katalończycy przegrywali po trafieniu Gabriela, ale Leo Messi najpierw na raty wykorzystał rzut karny, a kilka minut później pięknie uderzył z wolnego. Do tego do siatki trafił Antoine Griezmann. W końcówce Nietoperzom nadzieję przywrócił Carlos Soler, trafiając z dystansu na 3:2, ale gospodarze nie byli tego dnia w stanie osiągnąć nic więcej. Dzięki temu zwycięstwu Blaugrana pozostaje w walce o mistrzostwo. Za tydzień podejmie u siebie Atletico Madryt w najważniejszym spotkaniu końcówki rozgrywek.