Valencia – Bilbao: emocje do samego końca na Mestalla

Goncalo Guedes
PressFocus Na zdjęciu: Goncalo Guedes

W spotkaniu La Liga Valencia CF zremisowała z Athletikiem Bilbao 1:1 (0:0). Gospodarze zdobyli bramkę na wagę jednego oczka w doliczonym czasie gry. Bohaterem Nietoperzy został Marcos Andre, któremu asystował Goncalo Guedes.

Valencia CF pierwszy raz znalazła się w tarapatach w tym spotkaniu w 21. minucie. Bramkę dla Athletiku Bilbao zdobył Inaki Williams, ale to trafienie nie zostało uznane z powodu spalonego.

Osiem minut po zmianie stron mogło być 1:0 dla gospodarzy. W słupek trafił jednak Daniel Wass. Goście byli zaś bardziej skuteczni. Baskowie po bramce Inigo Martineza objęli prowadzenie. Asystował mu Alex Berenguer, który celnie dośrodkował z rożnego.

Wydawało się, że Baskowie wygrają. Zwłaszcza, że pod koniec meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę otrzymał Maxi Gomez. Valencia CF, nawet pomimo osłabienia, zdołała wyrównać. W doliczonym czasie gry Guedes zagrał do Marcosa Andre, a ten zdobył bramkę na wagę remisu 1:1.