Szokujące wieści ws. kontraktu Messiego!

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

Lionel Messi według informacji El Mundo ma kontrakt z FC Barceloną na łączną wartość ponad 555 milionów euro (491,5 miliona funtów). Obecna umowa zawodnika z Dumą Katalonii wygasa z końcem czerwca 2021 roku.

Lionel Messi wciąż nie doszedł do porozumienia w sprawie nowego kontraktu z władzami Barcelony. Tymczasem media zajęły się tematem zastępczym w sprawie Argentyńczyka, analizując jego zarobki w klubie z Camp Nou.

Doświadczony piłkarz swoją ostatnio umowę z Barcą parafował w 2017 roku na cztery lata. Kontrakt zawierał premię w wysokości 115,2 miliona euro za samo podpisanie kontraktu. Ponadto w umowie została zapisana opcja wypłacania 78 milionów euro za “lojalność” zawodnika.

Umowa Messiego zniszczyła finanse Barcy?

Nie licząc dodatkowych premii, to Messi mógł liczyć na stałe zarobki w wysokości 138 milionów euro (122 milionów funtów) na sezon. Łącznie zatem przez cztery lata kontraktu zarobki argentyńskiego piłkarza w ekipie z Katalonii wyniosły 555 237 619 euro.

33-latek broni barw pierwszego zespołu Barcy od 2005 roku. Od tamtej pory zawodnik wygrał między innymi cztery razy Ligę Mistrzów, 10 razy mistrzostwo Hiszpanii i sześć razy Puchar Hiszpanii.

W trakcie trwającego sezonu Messi wystąpił łącznie w 23 meczach, notując w nich 15 trafień i sześć asyst. Całkowity bilans Argentyńczyka w Barcelonie to z kolei 754 występy i 649 goli.

Okazję na poprawienie dorobku piłkarz będzie miał dzisiaj wieczorem, gdy jego Barca na swoim stadionie zagra z Athletic Bilbao. Katalończycy mają nadzieję na dwunaste zwycięstwo, dzięki któremu mogliby się zrównać punktami z Realem Madryt.

Komentarze

Na temat “Szokujące wieści ws. kontraktu Messiego!