Real wypunktował Cadiz, show Benzemy

Piłkarze Realu Madryt

W środowy wieczór wystartowała 31. kolejka La Liga. Zmagania na hiszpańskich boiskach rozpoczęły się od rywalizacji Levante z Sevillą oraz Osasuny z Valencią. Później Real Betis bezbramkowo zremisował z Athletic Bilbao. Alaves pokonał Vilarreal, a Elche podzieliło się punktami z Valladolid. W ostatnim spotkaniu Real Madryt lekko, łatwo i przyjemnie rozprawił się z Cadiz, wygrywając 3:0.

Sevilla pewna awansu do Ligi Mistrzów

Zespół z Andaluzji zrobił kolejny duży krok w kierunku bezpośredniego awansu do Ligi Mistrzów. Sevilla strzeliła gola dopiero po przerwie i utrzymała prowadzenie już do ostatniego gwizdka sędziego.

Pełna relacja meczu >

Osasuna wypunktowała Valencię

W Pampelunie działo się zdecydowanie więcej. Obie połowy trzymały nas w napięciu, ale lepszy futbol zaprezentowała Osasuna. Nietoperze po przerwie osłabli z sił i nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z przeciwnikiem.

Baskowie byli nieskuteczni

Starcie w Sewilli rozpoczęło się od mocnego incydentu. Szybko z boiska wyleciał Nabil Fekir. Betis dzielnie walczył w osłabieniu, a raz umieścił nawet piłkę w siatce. Po analizie VAR sędzia dopatrzył się spalonego i gol nie mógł zostać uznany. Natomiast w doliczonym czasie, dwie dogodne sytuacje koncertowo zmarnowali Baskowie.

Niespodziewana wygrana Alaves

Alaves sprawiło małą sensację i pokonało Villarreal 2:1. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, które stracili po własnym błędzie na początku drugiej połowy. Triumf w 80. minucie zapewnił jednak Mendez, który wykorzystał dobre dośrodkowanie strzelca pierwszej bramki – Joselu.

Pełna relacja z meczu >

Elche wypuściło zwycięstwo

Pojedynek Elche z Valladolid był dla obu klubów bardzo ważny, ponieważ rywalizują o utrzymanie się w lidze hiszpańskiej. W pierwszej połowie lepsi byli gospodarze i zasłużenie zdobyli bramkę. Po przerwie sytuacja boiskowa nieco się odmieniła i pod koniec spotkania do wyrównania doprowadził Olaza.

Król Benzema

Real Madryt w ostatnim sobotnim spotkaniu 31. kolejki La Liga pokonał na wyjeździe Cadiz 3:0. Wszystko co najważniejsze działo się w tym starciu w pierwszej połowie. Jego bohaterem został Karim Benzema, który okrasił swój występ dwoma golami i asystą.