Sevilla nie zwalnia tempa, szósta ofiara z rzędu

Piłkarze Sevilli FC

Sevilla FC na zakończenie 24. kolejki La Liga pokonała na wyjeździe CA Osasunę 2:0 (1:0). Jednocześnie zespół Julena Leopeteguiego przedłużył swoją serię zwycięstw w lidze, która trwa od 19 stycznia.

Sevilla FC w potyczce z ekipą z Pampeluny miała nadzieję na szóste z rzędu ligowe zwycięstwo. Zadanie jednak nie było łatwe, bo Osasuna ostatnio była w dobrej dyspozycji. W pokonanym polu team Jagoby Arrasate pozostawił ostatnio Eibar (2:1) i Levante (0:1). Zatem spotkanie z udziałem triumfatora Ligi Europy i Osasuny zapowiadała się bardzo ciekawie.

Pierwsza część potyczki toczonej na Stadio El Sarad nie była jednak pokazem piękna. W każdym razie na przerwę w lepszych nastrojach udali się Andaluzyjczycy, którzy wykorzystali jedną z pięciu sytuacji strzeleckich. Na listę strzelców wpisał się w 19. minucie Diego Carlos, zmuszając do kapitulacji bramkarza rywali po strzale głową.

Tuż po zmianie stron Sevilla zdołała podwyższyć swoje prowadzenie. Luuk de Jong w 49. minucie zdobył swoją trzecią bramkę w sezonie, dostawiając nogę do precyzyjnie dogranej piłki przez Munira El Haddadiego. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i podopieczni Julena Lopeteguiego wygrali 2:0. Z kolei jedenastą porażkę zanotował team z Pampeluny.

Dzięki piętnastej wygranej w sezonie Sevilla wskoczyła na trzecie miejsce w ligowej klasyfikacji. Do lidera rozgrywek, którym jest Atletico Madryt, traci siedem oczek. W następnej kolejce Andaluzyjczycy zmierzą się u siebie z FC Barceloną. Tymczasem piłkarze Osasuny na wyjeździe zagrają z Deportivo Alaves.