Przyszłość Kimmicha wyjaśniona. FC Barcelona wybierze spośród sześciu nazwisk

FC Barcelona nie będzie prowadzić prac w sprawie ściągnięcia Joshuy Kimmicha na Camp Nou. Klub z Katalonii rozważa sześć nazwisk, które mogą zastąpić odchodzącego Sergio Busquetsa - informuje Gerard Romero.

Joshua Kimmich
fot. PressFocus Na zdjęciu: Joshua Kimmich
  • Joshua Kimmich nie trafi tego lata na Camp Nou
  • Bayern Monachium nie zamierzał przystępować do negocjacji, czym odstraszył FC Barcelonę
  • Na liście życzeń Dumy Katalonii widnieje sześć nazwisk

Kto zastąpi weterana?

Od kilku miesięcy nieznane były losy przyszłości Sergio Busquetsa, który rozmawiał z FC Barceloną w sprawie przedłużenia wygasającego kontraktu. Ostatecznie defensywny pomocnik zdecydował, że sezon 2022/2023 będzie jego ostatnim w klubie.

Xavi Hernandez długo naciskał na zatrzymanie weterana, który odgrywał w jego taktyce bardzo istotną rolę. Priorytetem na letnie okienko jest więc znalezienie odpowiedniego następcy, cechującego się podobną charakterystyką i mocnymi stronami.

Jednym z głównych kandydatów w pewnym momencie stał się Joshua Kimmich. Po konsultacjach z otoczeniem piłkarza FC Barcelona była przekonana, że uda się namówić go do przeprowadzki na Camp Nou. Bayern Monachium nie zamierzał z kolei nawet przystępować do negocjacji, czym skutecznie odstraszył hiszpańskiego giganta.

Gerard Romero sugeruje, że Duma Katalonii nie podejmie próby pozyskania Kimmicha i skupia się na innych kandydaturach. Na liście życzeń jest bowiem aż sześć nazwisk. Nie poznaliśmy dotąd wszystkich personaliów, natomiast Xavi najwyżej ceni umiejętności Martina Zubimendiego. Wśród potencjalnych nabytków FC Barcelony jest też między innymi Ruben Neves.

Zobacz również: Gigantyczne plany Man Utd. Gwiazdy angielskiej piłki trafią na Old Trafford?

Komentarze