Pomocnik FC Barcelony usunięty z listy zawodników

Wobec odrzuconej apelacji FC Barcelony, La Liga postanowiła usunąć Gaviego z listy seniorskiej kadry Dumy Katalonii. Pomocnik do końca sezonu pozostanie w klubie na zasadzie licencji z Juvenilu A.

Gavi
Pressfocus Na zdjęciu: Gavi
  • La Liga cofnęła rejestrację Gaviego, a sąd odrzucił apelację FC Barcelony w tej sprawie
  • W piątek pomocnik został usunięty z listy zawodników na oficjalnej stronie ligi hiszpańskiej
  • Klub musi zarejestrować go do końca sezonu. W przeciwnym razie może on odejść za darmo

Gavi usunięty z listy zawodników FC Barcelony

Sąd nie orzekł na korzyść FC Barcelony, która złożyła odwołanie wobec decyzji La Liga o anulowaniu rejestracji Gaviego w pierwszej drużynie. Zgodnie z doniesieniami mediów, niezbędne dokumenty zostały złożone po czasie. Dlatego też komisja ligi hiszpańskiej zdecydowała się na sprzeciw.

Pomocnik został w piątek oficjalnie usunięty ze składu FC Barcelony na oficjalnej stronie ligi hiszpańskiej. Nie oznacza to jednak, że nie będzie mógł grać. Wychowanek Blaugrany do końca sezonu ma ważną umowę na warunkach młodzieżowych sekcji klubu. Problem pojawi się jednak wraz z końcem kampanii.

Jeśli Barca nie obniży limitu wynagrodzeń, nie będzie w stanie zarejestrować zawodnika. Ten deklaruje przynależność do klubu z Camp Nou. Nie wiadomo jednak, czy perspektywicznego zawodnika nie skuszą wielkie pieniądze, jakie będzie mu w stanie zaoferować Paris-Saint Germain. To właśnie mistrz Francji wykazuje największe zainteresowanie zawodnikiem. 

Sprawdź też: Kessie nigdzie się nie rusza. Agent w zabawny sposób dementuje informacje

Komentarze