UEFA wytypowała finałową trójkę plebiscytu dla najlepszego piłkarza roku

Karim Benzema
Pressfocus Na zdjęciu: Karim Benzema

Poza podium nagrody dla najlepszego piłkarza roku UEFA znalazł się Robert Lewandowski. Piłkarska organizacja w piątek podała finałową trójkę, w której skład wchodzą Karim Benzema, Thibaut Courtois i Kevin de Bruyne.

  • Poza finałową trójką plebiscytu dla najlepszego piłkarza roku UEFA znalazł się Robert Lewandowski
  • Polak zajął 4 miejsce, a w trójce znaleźli się Benzema, Courtois i de Bruyne
  • Zwycięzca zostanie wyłoniony 25 sierpnia w Stambule

Lewandowski może czuł niemały zawód w związku z plebiscytem

W piątek UEFA podała finałową trójkę plebiscytu dla najlepszego piłkarza roku UEFA. Zaskakująco zabrakło w niej Roberta Lewandowskiego, który na 4 miejscu znalazł się tuż za podium. Dziennikarze i trenerzy jako najlepszych zawodników, wskazali: Karima Benzemę, Thibauta Courtoisa i Kevina de Bruyne. Murowanym faworytem do sięgnięcia po nagrodę jest Francuz.

Pod uwagę brane były wyniki osiągane przez piłkarzy zarówno w klubie, jak i reprezentacji. W 2020 roku nagrodę przyznano Robertowi Lewandowskiego, a rok temu statuetkę otrzymał Jorginho. Co ciekawe, po raz trzeci z rzędu w finałowej trójce znalazł się Kevin de Bruyne. Zwycięzcę poznamy 25 sierpnia, podczas losowania grup Ligi Mistrzów w Stambule.

Bukmacherzy nie mają wątpliwości, że nagrodę dla najlepszego piłkarza roku UEFA otrzyma Karim Benzema. Francuz w ubiegłym sezonie poprowadził Real Madryt do zwycięstwa w finale Ligi Mistrzów i sięgnięcia po tytuł mistrza Hiszpanii. Francuz w 46 meczach strzelił aż 44 bramki i zanotował 15 asyst. 

W plebiscycie przyznaje się również nagrodę dla najlepszego trenera roku. W finałowej trójce znaleźli się Carlo Ancelotti, Pep Guardiola i Juergen Klopp.

Komentarze