La Liga: Barcelona powiększa przewagę, wpadka Realu na Majorce

Real Madryt
PressFocus Na zdjęciu: Real Madryt

Niedzielne mecze La Liga rozgrywane w ramach 20. kolejki przyniosły sporo emocji, choć goli już tak dużo nie było. Real Madryt dość sensacyjnie poległ na Majorce, natomiast FC Barcelona w wieczornym hicie pokonała Sevillę 3:0.

• Real przegrywa po samobójczym trafieniu Nacho Fernadeza
  • Valencia w dramatycznej sytuacji
  • FC Barcelona powiększyła przewagę nad Realem do 8 punktów

Koncert Barcelony po przerwie, Real zgubił punkty, sensacja w San Sebastian

Niedziela z La Ligą rozpoczęła się od meczu Mallorki z Realem Madryt. Królewscy byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku, ale zostali zaskoczeni już na samym początku. Duży udział miał w tym Nacho, który został autorem samobójczego trafienia. Los Blancos mimo wielu sytuacji nie potrafili jednak odmienić losów spotkania, a skutecznie utrudniał im to rywal, który rozgrywał znakomite spotkanie w defensywie. Nie pomógł też Marco Asensio, który nie wykorzystał rzutu karnego. Mallorca – Real 1:0.

W drugim meczu Girona podejmowała Valencię. Nietoperze znajdują się w fatalnej dyspozycji i także potwierdzili to w niedzielnej potyczce. Girona wygrała 1:0 po golu Garcii, a Valencia zanotowała czwartą porażkę z rzędu i zajmuje obecnie dopiero siedemnaste miejsce mając tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową. Do sporej sensacji doszło natomiast w San Sebastian, gdzie trzeci w tabeli Real Sociedad sensacyjnie przegrał z niżej notowanym Valladolid. Jedynego gola w tym pojedynku zdobył Larin w 73. minucie meczu.

Na koniec dnia byliśmy świadkami hitu na Camp Nou, gdzie FC Barcelona mierzyła się z Sevillą. Pierwsza połowa jednak rozczarowała, a jedyną wartą odnotowania sytuacją była kontuzja Sergio Busquetsa, którego zastąpił Franck Kessie. Przełamanie przyniosła dopiero 58. minuta. Kessie idealnie obsłużył w polu karnym Albę, a ten bez problemu umieścił piłkę w siatce. Po tym golu Katalończykom grało się już znacznie łatwiej, natomiast Sevilla rozsypała się w defensywie. Efektem tego były kolejne dwa gole dla drużyny Xaviego, która ostatecznie wygrała 3:0 i powiększyła przewagę nad Realem Madryt do ośmiu punktów.

Podsumowanie 20. kolejki La Liga

Mallorca – Real Madryt 1:0 (1:0)
13′ Nacho (sam.)

Girona – Valencia 1:0 (0:0)
63′ Garcia

Real Sociedad – Valladolid 0:1 (0:1)
73′ Larin

FC Barcelona – Sevilla 3:0 (0:0)
58′ Alba, 70′ Gavi, 79′ Raphinha