Nikt nie zabierze Realowi Alaby. Kontrakt podpisze w maju

David Alaba
David Alaba PressFocus

Real Madryt jest pewny swego co do zakontraktowania Davida Alaby. Znany dziennikarz Fabrizio Romano przekazał, że dotychczasowy zawodnik Bayernu Monachium złoży podpis pod kontraktem z nowym klubem jeszcze w maju. Ma zarabiać rocznie 12 milionów euro.

Obecna umowa reprezentanta Austrii z Bayernem Monachium wygasa wraz z końcem obecnego sezonu. 28-latek już kilka miesięcy temu podjął decyzję o zmianie barw klubowych. Zamiast podpisać nogą umowę z Bawarczykami porozumiał się z Realem Madryt. Kontrakt, który tam podpisze ma obowiązywać go na pięć lat.

Real wygrał z konkurencją

Od stycznia Alaba mógł swobodnie prowadzić rozmowy z innymi klubami i już wtedy zdecydował się na przenosiny do Madrytu. Co prawda w międzyczasie otrzymał też zapytania i oferty z innych klubów, ale tłumaczył wszystkim, że dał już słowo działaczom ze stolicy Hiszpanii. Poza tym gra w La Liga była od dawna jednym z jego głównych celów.

Fabrizio Romano zaznaczył w swojej wypowiedzi, że do oficjalnego podpisania kontraktu i prezentacji Alaby w Madrycie dojdzie jeszcze w maju. Prawdopodobnie nastąpi to po ostatnim meczu Bundesligi Bayernu Monachium. Wtedy Austriak będzie mógł już bez przeszkód opuścić Niemcy.

Zmienia klub po 13 latach

Alaba będzie zarabiać w Madrycie 12 milionów euro na sezon. Defensor pożegna się z Bayernem po trzynastu latach występów w Monachium. Od początku pobytu w bawarskim klubie wystąpił w jego barwach 427 razy we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 33 bramki i dokładając do tego 53 asysty.

Real pozyska go bez sumy odstępnego. Dlatego też mógł zaoferować mu bardzo dobre warunki indywidualnej umowy.

Komentarze