Martin Odegaard zostanie wypożyczony do Premier League

Martin Odegaard
Martin Odegaard PressFocus

Znany dziennikarz Fabrizio Romano potwierdził, że transfer Martina Odegaarda do londyńskiego Arsenalu jest przesądzony. Młody piłkarz Realu Madryt trafi tam na wypożyczenie do końca obecnego sezonu.

O tym, że Norweg opuści Santiago Bernabeu mówiło się już przed czterema dniami. Najbardziej zaangażowany w walkę o pozyskanie pomocnika był Arsenal. Kanonierzy zgodzili się opłacać wynagrodzenie Martina Odegaarda i będą korzystać z jego usług przynajmniej do zakończenia tego sezonu.

Nim wypożyczenie zostanie sfinalizowane zawodnik musi przejść jeszcze pomyślnie testy medyczne. Wydaje się być to jedynie formalnością. Powinien on zostać zaprezentowany na The Emirates na początku nowego tygodnia.

Odegaard wrócił w tym sezonie z wypożyczenia z Realu Sociedad. Wystąpił w zaledwie dziewięciu meczach Realu Madryt, spędzając na placu gry 367 minut. To zdecydowanie poniżej jego oczekiwań. W ostatnich tygodniach przesiadywał on głównie na ławce rezerwowych.

Piłkarz jakiś czas temu poprosił Zinedine’a Zidane’a i działaczy o zgodę na kolejne wypożyczenie. Tym razem nie do innego klubu w La Liga, a do angielskiej Premier League. Przypomnijmy, że Odegaard do Realu trafił w styczniu 2015 roku z norweskiego Stromsgodset.

Komentarze