Impas w negocjacjach Realu Madryt z Marco Asensio

Marco Asensio
Pressfocus Na zdjęciu: Marco Asensio

Przyszłość Marco Asensio pozostaje niejasna. Hiszpan mimo utraty miejsca w podstawowym składzie chciałby przedłużyć kontrakt z Realem Madryt. Królewscy rozważają taką opcję, ale nie zamierzają dawać mu podwyżki. Brak porozumienia na tym polu może doprowadzić do sprzedaży skrzydłowego tego lata.

  • Kontrakt Asensio wygasa w przyszłym sezonie
  • Hiszpan nie zdecydował się jeszcze na przedłużenie umowy
  • Real jest otwarty na negocjacje, ale nie zamierza dawać mu podwyżki

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze

W trakcie rundy jesiennej Marco Asensio wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie Realu Madryt i dość często dostawał szanse od Carlo Ancelottiego. Zmieniło się to od początku marca, a Hiszpana w hierarchii przeskoczył Rodrygo, który wybiegał na murawę w najważniejszych meczach tego sezonu. 

Według radia SER, Real Madryt planuje przedstawić skrzydłowemu nową umowę, jednak bez podwyżki. Taka opcja nie satysfakcjonuje Asensio, który w trakcie sezonu zatrudnił jako swojego agenta Jorge Mendesa, licząc na wynegocjowanie lepszego kontraktu z obecnym pracodawcą. Kontrakt 26-latka wygasa w przyszłym sezonie, dlatego niewykluczone, że latem opuści on Madryt.

Asensio interesuje się przede wszystkim AC Milan, ale o jego sytuację pytały także Juventus, czy Newcastle United. Królewscy zdają sobie sprawę, że sprzedaż tego lata może być ostatnią szansą na zarobienie na Hiszpanie, jeśli nie zdecyduje się on na przedłużenie umowy. Klub nie zamierza się jednak uginać i będzie twardo stał przy swoim.

Komentarze