La Liga zakończyła 2020 rok. Przełamanie Realu Sociedad i remis w Pampelunie

Portu
PressFocus Na zdjęciu: Portu

Dwa spotkania hiszpańskiej La Liga zaplanowano na ostatni dzień 2020 roku. W pierwszym z nich Real Sociedad pokonał na wyjeździe w derbowym meczu Athletic Bilbao, natomiast w drugim Osasuna Pampeluna podzieliła się punktami z Deportivo Alaves.

Athletic Bilbao – Real Sociedad 0:1

Po trzech kolejnych porażkach i sześciu meczach bez wygranej Real Sociedad ponownie mógł świętować zdobycie kompletu punktów. Zespół z San Sebastian w czwartkowe popołudnie skromnie 1:0 wygrał na Estadio San Mames, ale miał spotkanie pod pełną kontrolą. Jedynego gola meczu na samym jego początku zdobył Portu.

Pełna relacja z meczu >>

Osasuna Pampeluna – Deportivo Alaves 1:1

Ostatnie spotkanie w 2020 roku dostarczyło sporych emocji. Gospodarze już od ósmej minuty musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla bramkarza Ruben Martineza. Mimo to udało im się w drugiej połowie wyjść na prowadzenie. Ostatecznie pozostało im zadowolić się jednym punktem, bowiem goście wyrównali po strzale z rzutu karnego.