Real dopiął swego, zaskakująca postawa Villarrealu, dwa gole w Bilbao – podsumowanie meczów w La Liga

gracze Realu
PressFocus Na zdjęciu: gracze Realu

Wyniki 34. kolejki La Liga. W sobotę odbyły się cztery spotkania na hiszpańskich boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej. Tytuł zapewnił sobie Real Madryt, który pewnie wygrał z Espanyolem 4:0. Niespodziewanie ani jednego oczka nie zdobyli piłkarze Villarrealu, którzy przegrali w delegacji z Alaves 1:2. Na koniec sobotnich zmagań Bilbao ograło u siebie Atletico 2:0. Poniżej prezentujemy wyniki i strzelców wszystkich goli.

Wiktoria Realu na wagę mistrzostwa, derby na remis, Atletico bez oczek

W pierwszej konfrontacji Alaves grało z Villarrealem. Półfinalista Ligi Mistrzów przegrał 1:2. Goście jedynego gola zdobyli w 47. minucie po fatalnej interwencji Fernando Pacheco. Następnie Real Madryt podejmował Espanyol. Królewscy pewnie triumfowali z Katalończykami 4:0 i zapewnili sobie mistrzostwo Hiszpanii. Los Blancos w 34. meczach zainkasowali 81 punktów.

W derbach Valencia rywalizowała z Levante. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 27. minucie po golu Hugo Duro. Niedługo potem czerwony kartonik otrzymał Jose Gaya. Goście wykorzystali to i doprowadzili do wyrównania. Gola na 1:1 strzelił Oscar Duarte. W ostatniej konfrontacji Atletico rywalizowało na San Mames z Bilbao. Baskowie triumfowali 2:0.