La Liga: dobra forma Betisu, trzy gole w El Clasico i zacięta końcówka

Wyniki 26. kolejki La Liga. FC Barcelona wygrała rzutem na taśmę z Realem Madryt 2:1. Robert Lewandowski zagrał dla Dumy Katalonii całe spotkanie. W innej konfrontacji Betis triumfował z Mallorką 1:0. Ekipa z Sewilli nie przegrała w lidze od 4 lutego. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i zdobywców bramek.

Youssouf Sabaly
PressFocus Na zdjęciu: Youssouf Sabaly

Jeden gol na Estadio Benito Villamarin, Barcelona wygrała z Realem

Betis grał z Mallorką. Kilka minut po zmianie stron trafił Borja Iglesias i ekipa z Sewilli skromnie triumfowała 1:0. Mallorca nie wygrała zatem już od 18 lutego. Osasuna mierzyła się z Villarrealem. Goście sprostali roli faworyta i wygrali aż 3:0. W czterech poprzednich spotkaniach zainkasowali aż dziesięć oczek.

Sociedad grało z Elche. Nie było niespodzianki, a Baskowie triumfowali 2:0. Bramki dla tego klubu zdobyli Takefusa Kubo i Ander Barrenetxea. W meczu Getafe – Sevilla padł wynik 2:0 dla gospodarzy. Tymczasem w hicie Barcelona wygrała z Realem Madryt 2:1. Lewandowski zagrał cały mecz, ale nie zdobył gola. Bohaterem okazał się zaś Franck Kessie, który strzelił decydującą bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Wyniki 26. kolejki

Betis – Mallorca 1:0 (0:0)

Borja Iglesias (49′)

Osasuna – Villarreal 0:3 (0:1)

Samuel Chukwueze (14′), Jose Luis Morales (85′, 90+3′)

Sociedad – Elche 2:0 (0:0)

Takefusa Kubo (49′), Ander Barrenetxea (90′)

Getafe – Sevilla 2:0 (0:0)

Munir El Haddadi (50′), Enes Unal (90+5′)

Barcelona – Real 2:1 (1:1)

Sergi Roberto (45′), Franck Kessie (90+2′) – Ronald Araujo (10′ – gol samobójczy)