La Liga: bez przełamania, męczarnie Barcelony

Wyniki 25. kolejki La Liga. Mallorca zremisowała z Sociedad 1:1. Baskowie czekają na kolejny ligowy triumf od 13 lutego. W najciekawszym meczu Bilbao przegrało u siebie z Barceloną 0:1. Robert Lewandowski nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i zdobywców bramek.

Vedat Muriqi
PressFocus Na zdjęciu: Vedat Muriqi

Remis Realu Sociedad, Barcelona bliżej mistrzostwa

Mallorca grała z Sociedad. Obie ekipy chciały zrehabilitować się za słabsze poprzednie występy. Ostatecznie na Visit Mallorca Estadi padł remis 1:1. Dla gości trafił Carlos Fernandez, a kilka minut po zmianie stron wyrównał Kang-In Lee. Sevilla mierzyła się z Almerią. Goście błyskawicznie objęli prowadzenie. Były to jednak miłe złego początki. Gospodarze zdołali bowiem opanować sytuację i ostatecznie triumfowali 2:1.

Villarreal podejmowało Betis. Ekipa z Sewilli prowadziła 1:0 od 38. minuty. Bramkę po błędzie golkipera gospodarzy zdobył Borja Iglesias. Wyrównał Yeremy Pino i niedzielny mecz na Estadio de la Ceramica zakończył się remisem 1:1.

Athletic Bilbao stanęło w szranki z Barceloną. Lewandowski wyszedł w pierwszym składzie Blaugrany. Polak znowu nie był głównym aktorem, ale ostatecznie Katalończycy skromnie triumfowali 1:0. To oznacza, że goście mają dziewięć oczek przewagi nad drugim w tabeli Realem Madryt.