La Liga: Barcelona zawiodła, błąd bramkarza Sociedad, Real się nie zatrzymuje – podsumowanie 17. kolejki

Carlo Ancelotti
PressFocus Na zdjęciu: Carlo Ancelotti

Wyniki 17. kolejki La Liga. Na początek Villarreal wygrał u siebie z Rayo Vallecano 2:0. W innych meczach Barcelona zremisowała w delegacji z Osasuną 2:2, a Betis pokonał Sociedad 4:0 (duży udział przy pierwszym golu dla gospodarzy miał golkiper gości, który niepotrzebnie wyszedł z bramki). W ostatniej konfrontacji Real Madryt triumfował z Atletico 2:0. To siódme kolejne zwycięstwo Królewskich w La Liga.

Osasuna postawiła się Dumie Katalonii, Real Madryt lepszy od Atletico

Na obiekcie Żółtej Łodzi Podwodnej nie było niespodzianki. Gospodarze pokonali Rayo Vallecano 2:0. Bramki zdobyli Aissa Mandi i Gerard Moreno.

W drugiej konfrontacji Barcelona objęła prowadzenie po golu Nico. Katalończycy nie cieszyli się długo z tego wyniku, bo chwilę potem po dośrodkowaniu z wolnego wyrównał David Garcia. W drugiej połowie do siatki trafiali Abdessamad Ezzalzouli i Chimy Avila, a mecz zakończył się remisem 2:2.

W Sewilli w 14. minucie fatalny błąd popełnił Alex Remiro. Golkiper gości źle obliczył dystans do piłki i niepotrzebnie wyszedł z bramki. Jego błąd wykorzystał Alex Moreno. Gospodarze poszli za ciosem i finalnie triumfowali aż 4:0.

W ostatniej potyczce Real Madryt wygrywał z Atletico Madryt od 16. minuty. Wówczas bramkę po pięknej akcji zdobył Karim Benzema. Po zmianie stron podwyższył Marco Asensio. Więcej goli już nie padło. Królewscy tym triumfem potwierdzili, że są w znakomitej dyspozycji.