Valencia w zadyszce. Zespół z Mestalla rozczarował

La Liga
Na zdjęciu: La Liga

Valencia w pierwszym sobotnim meczu hiszpańskiej La Liga znów nie zdołała zainkasować trzech punktów, tym razem remisując 2:2 na własnym boisku z Athletikiem Bilbao. W drugim meczu Getafe, po samobójczym trafieniu, przegrało z Sevillą. Dla gospodarzy jest to siódmy mecz z rzędu bez zwycięstwa w La Liga. Tymczasem premierowe zwycięstwo zaliczyła SD Huesca.

Za uszy ciągnął gospodarzy w tym spotkaniu Carlos Soler, który zdobył gola, a potem zaliczył asystę. Był to już czwarty mecz z rzędu, w którym ekipa z Estadio Mestalla nie zdołała sięgnąć po wygraną. Goście z Bilbao mają prawo odczuwać niedosyt, gdyż dzieliły ich tylko minuty od wygranej.

Pełna relacja z meczu >

W pierwszej połowie meczu Getafe z Sevillą niewiele się działo, żadna z drużyn nie oddała nawet celnego strzału. Wynik spotkania został otworzony dopiero w 81. minucie. Samobójcze trafienie zanotował Etxeita. Hiszpan podarował tym samym komplet punktów Sevilli.

SD Huesca w meczu 13. kolejki pokonała na swoim stadionie 1:0 Deportivo Alaves. Drużyna z Aragonii zaliczyła jednocześnie swoje premierowe zwycięstwo w sezonie, dzięki któremu ma na swoim koncie 11 punktów.