Przełamanie Valencii, zacięte starcie w Madrycie [WIDEO]

Vinicius Jr.
Pressfocus Na zdjęciu: Vinicius Jr.

W czwartkowych meczach, a w szczególności w Walencji i Madrycie nie brakowało emocji. Przełamały się wreszcie Nietoperze, które w starciu z silnym Realem Betis okazały się dużo silniejsze. Znów problemy z pokonaniem Cadizu miał Real Madryt, który dowiózł jednak zwycięstwo do końca

Pewne zwycięstwo Valencii na Mestalla

Mało kto spodziewał się, że będąca w kryzysie Valencia będzie w stanie na poważnie zagrozić Realowi Betis. Nietoperze już w pierwszej połowie sprawiali lepsze wrażenie od rywali, jednak nie udało im się udokumentować go bramką. Worek z bramki otworzył się, gdy rywale grali już w 10 po czerwonej kartce dla Edgara Gonzaleza.

Strzelanie rozpoczął 63 minucie Almeida, który wspaniale przymierzył z rzutu wolnego i pokonał Ruiego Silvę. Kolejne bramki w ostatnich dziesięciu minutach dołożyli Guillamon i Kluivert, a Valencia mogła cieszyć się z pierwszego od pięciu meczów zwycięstwa.

Cadiz znów postawił się Realowi

Real Madryt napotkał problemy z pokonaniem Cadizu, a rywale długimi fragmentami meczu potrafili się dobrze organizować w defensywie. Piraci pierwszy cios otrzymali jeszcze przed przerwą, gdy do siatki trafił Eder Militao. Prowadzenie na 2:0 podwyższył Toni Kroos i w 70 minucie kibice byli już pewni, że Cadiz nie ugra w tym starciu żadnych punktów.

Goście strzelili bramkę kontaktową w 82 minucie, czym pokazali, że wciąż są w stanie kąsać. Rzucili się do zmasowanych ataków na Królewskich, ale druga bramka już nie nadeszła.