Kibice wracają na hiszpańskie stadiony

Stadion Villarreal
Stadion Villarreal PressFocus

Hiszpańskie stadiony otwierają się na kibiców. W środę rząd centralny wydał pozwolenie na powrót piłkarskich fanów na stadiony w niektórych regionach. Na trybunach będą mogli zasiąść już podczas najbliższej kolejki.

Pięć tysięcy kibiców na hiszpańskich stadionach

Hiszpański minister sportu Jose Manuel Uribas pozytywne informacje przekazał po spotkaniu z prezesem La Liga Javierem Tebasem. Podczas niego ustalono, że kibice będą mogli zasiąść na trybunach w trzech regionach – Wspólnocie Walencji, Galicji i na Balearach – które znajdują się w pierwszej fazie wychodzenia z pandemii koronawirusa.

Już od najbliższego weekendu na trybunach będą mogli zasiąść kibice takich klubów jak Castellon, Celta, Elche, Levante, Lugo, Valencia i Villarreal. Stadiony będą mogły zostać zapełnione maksymalnie w 30% ich pojemności, ale liczba kibiców nie może jednocześnie przekroczyć pięciu tysięcy osób. Kluby z innych regionów na podobną decyzję będą musiały poczekać przynajmniej do rozpoczęcia kolejnego sezonu.

Powrót kibiców na hiszpańskie stadionu to niewątpliwie kolejna bardzo dobra wiadomość. Wcześniej rząd wydał również zezwolenie na organizację meczów Euro 2020 w na stadionie La Cartuja w Sewilli z udziałem publiczności. W jednym z nich z reprezentacją Hiszpanii zmierzy się reprezentacja Polski.

Komentarze