Hazard z kolejną kontuzją, nie zagra przeciwko Atalancie

Eden Hazard
Eden Hazard fot. PressFocus

Eden Hazard doznał kolejnej kontuzji. Tym razem dotyczy to mięśnia uda. Więcej szczegółów nie trafiło do publicznej wiaodmości, ale wiadomo, że Belg opuszczał dzisiejszy trening z poczuciem dyskomfortu. Pierwsze doniesienia są takie, że zawodnik nie będzie mógł grać przez 4-6 tygodnii.

Eden Hazard dołączył do Realu Madryt w 2019 roku za 115 milionów euro. Reprezentant Belgi w szeregach Los Blancos miał być następcą Cristiano Ronaldo. Tymczasem realizowanie celów zawodnika torpedują różne kontuzje.

W trakcie trwającej kampanii z powodu urazu mięśniowego, czy zranienia zawodnik musiał opuścić aż 13 meczów. Ponadto jedno spotkanie przegapił z powodu pozytywnego wyniku na COVID-19. Dodając też do tego fakt, że na początku sezonu zawodnik nie był dobrze przygotowany, to z zawodnika, który miał być w Realu wzmocnieniem, na razie wychodzi niewypał transferowy.

Transferowy niewypał za miliony euro

Jak dotąd Hazard wystąpił w 35 spotkaniach Królewskich, w których zaliczył cztery trafienia i seidem asyst. W trwającym sezonie Primera Division wystąpił w ośmiu spotkaniach, notując w nich dwa trafienia. Z kolei w Lidze Mistrzów w trzech występach na listę strzelców wpisał się tylko raz.

Hiszpańscy dziennikarzy spekulują, że Hazard może wypaść z gry na 4-6 tygodni. Jeśli okaże się to prawdą, to zawodnika zabraknie przede wszystkim w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Atalancie, który ma się odbyć już 24 lutego. Pod znakiem zapytania stoi też występ Belga w starciu derbowym z Atletico Madryt, które będzie miało miejsce 7 marca.

Komentarze