Gundogan docenia pracę Xaviego. Porównuje go do Guardioli

Ilkay Gundogan trafił tego lata do FC Barcelony. Niemiec ma doświadczenie z współpracy z Pepem Guardiolą, który jego zdaniem ma wiele wspólnego z Xavim Hernandezem.

Ilkay Gundogan
fot. Imago/NurPhoto Na zdjęciu: Ilkay Gundogan
  • Ilkay Gundogan od samego początku jest ważnym ogniwem środka pola FC Barcelony
  • Na krótko po przeprowadzce na Camp Nou Niemiec wypowiedział się o pracy Xaviego Hernandeza
  • Przyznaje, że widzi wiele elementów wspólnych z Pepem Guardiolą, z którym współpracował przez ostatnie lata

“Jest naprawdę bardzo dobry”

Ilkay Gundogan zamienił tego lata Manchester City na FC Barcelonę. Po wielu latach współpracy z Pepem Guardiolą zdecydował się na zmianę otoczenia, przenosząc się na Camp Nou. Od samego początku niemiecki pomocnik stanowi o sile drugiej linii Blaugrany.

Doświadczony zawodnik opowiedział o swoich pierwszych tygodniach w Hiszpanii. Ocenił także pracę Xaviego Hernandeza, który w wielu aspektach przypomina mu Guardiolę.

– Jest naprawdę bardzo dobry. I udowodnił to. Przy wszystkich trudnościach, przez które przechodzi klub, fakt, że wygrał ligę i superpuchar był wielkim sukcesem. I myślę, że główna w tym zasługa trenera. Kiedy sprawy idą źle, ludzie szybko patrzą na trenera, ale kiedy sprawy idą dobrze, zapominamy patrzeć na trenera. A teraz, kiedy z nim pracuję, kiedy widzę, jak mówi przed meczami i w ich trakcie, jest wiele rzeczy, które są takie same, jak je widzę lub jak przyzwyczaiłem się je widzieć z Pepem w City.

– W tym sezonie gramy dobry futbol. To prawda, że straciliśmy kilka bramek w kilku meczach, błędy, których nie można popełniać na najwyższym poziomie, zwłaszcza teraz w Lidze Mistrzów, ale jestem pod wrażeniem pracy, jaką wykonuje Xavi. I myślę, że będzie się poprawiał – mówi.

Zobacz również: Dobre wieści dla Man United. Dwóch piłkarzy wróciło do treningów

Komentarze