Fabrizio Romano: Vinicius Junior przedłużył kontrakt z Realem

Vinicius Junior
PressFocus Na zdjęciu: Vinicius Junior

Fabrizio Romano informuje, że Vinicius Junior przedłużył kontrakt z Realem Madryt. Obecnie nie ma jednak jeszcze oficjalnych potwierdzeń tych doniesień włoskiego dziennikarza, jednak mając na uwadze jego trafne przewidywania, możemy spodziewać się tego w najbliższym czasie.

  • Fabrizio Romano twierdzi, że Vinicius Junior przedłużył kontrakt z Realem Madryt
  • Nowa umowa ma obowiązywać do 2027 roku
  • Obecnie nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia tych doniesień

Vinicius Jr na dłużej w Realu Madryt

Obecny kontrakt Viniciusa Juniora z Realem Madryt wygasa w czerwcu 2024 roku. O możliwym przedłużeniu umowy 21-latka z Królewskimi mówiło się już od dawna. Los Blancos nie chcieli dopuścić do sytuacji, aby kończąca się umowa mogła wpłynąć na negocjacje, ani tym bardziej doprowadzić do utraty Brazylijczyka, dlatego dążyli do tego z odpowiednim wyprzedzeniem.

W poprzednim miesiącu media informowały, że Vinicius Junior osiągnął ustne porozumienie z władzami Realu Madryt w sprawie nowego kontraktu. Teraz Fabrizio Romano donosi, że nowy kontrakt został już podpisany. Będzie obowiązywał do czerwca 2027 roku, czyli będzie zgodny z oczekiwaniami Florentino Pereza, który chciał długoterminowej umowy dla swojego gracza.

Vinicius Junior trafił do Realu Madryt w lipcu 2018 roku z Flamengo za 45 mln euro. Przez cztery lata stał się jednym z ważniejszych zawodników w zespole Carlo Ancelottiego. W zeszłej kampanii rozegrał 52 spotkania we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich 21 goli i zaliczył 20 asyst. Obecnie jest wyceniany na około sto milionów euro.

Zobacz również: Francisco Trincao jedną nogą poza Barceloną

Komentarze