Courtois kontuzjowany. Co z El Classico?

Thibaut Courtois
PressFocus Na zdjęciu: Thibaut Courtois

Real Madryt za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej potwierdził, że Thibaut Courtois jest kontuzjowany. Belgijski bramkarz prawdopodobnie opuści najbliższe trzy lub cztery mecze, jednak hiszpańskie media są przekonane, że zdąży wrócić na El Classico, które odbędzie się 16 października.

  • Courtois opuści najbliższe mecze Realu Madryt
  • U Belga zdiagnozowano rwę kulszową w lewym udzie
  • Bramkarz niemal na pewno będzie gotowy do gry w El Classico

Bramkarz Realu Madryt z rwą kulszową w lewym udzie

Real Madryt wydał oficjalny komunikat w sprawie Thibauta Courtoisa. – Po przeprowadzeniu badań u naszego zawodnika zdiagnozowano rwą kulszową w lewym udzie. Jego stan zdrowia będzie monitorowany na bieżąco – napisano.

Courtois zatem na pewno opuści niedzielny mecz w ramach La Liga przeciwko Osasunie. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie także do dyspozycji Carlo Ancelottiego w starciach Ligi Mistrzów przeciwko Szachtarowi Donieck, a ponadto nie zagra w przyszły weekend z Getafe.

Hiszpańskie media twierdzą jednak, że gracz będzie gotowy na mecz z FC Barceloną. El Classico zostało zaplanowane na 16 października.

Dziennikarze dodają też, że uraz nie jest poważny i niewykluczone, że Courtois wróci do gry szybciej niż wstępnie można się tego spodziewać. Bramkarz będzie pod ścisłą opieką klubowych lekarzy, którzy na bieżąco będą monitorować jego stan zdrowia.

Zobacz również: “UEFA przepycha reformy, które szkodzą futbolowi”

Komentarze