Ancelotti namaścił swojego następcę. “Mam nadzieję, że zostanie trenerem Realu”

Jak podaje hiszpański dziennik MARCA, Real Madryt wybrał Xabiego Alonso jako swojego kolejnego szkoleniowca. Carlo Ancelotti przyznał, że ma nadzieję, iż Hiszpan w przyszłości zasiądzie na ławce trenerskiej Królewskich.

Carlo Ancelotti
Obserwuj nas w
IMAGO / Jose Breton Na zdjęciu: Carlo Ancelotti
  • Xabi Alonso przed sezonem 2024/2025 ma zastąpić Carlo Ancelottiego w Realu Madryt
  • Włoski trener docenia młodszego kolegę po fachu, o czym wspomniał na konferencji prasowej
  • 64-latek chciałby, aby Hiszpan w przyszłości został szkoleniowcem zespołu Królewskich

“Świetnie rozumie grę, dlatego jest bardzo dobrym trenerem”

Wszystko wskazuje na to, że Xabi Alonso od kampanii 2024/2025 będzie nowym szkoleniowcem Realu Madryt. 41-letni trener znakomicie spisuje się jako opiekun Bayeru Leverkusen i dlatego ma zająć miejsce Carlo Ancelottiego na Santiago Bernabeu. Włoch, którego łączy się z objęciem posady selekcjonera reprezentacji Brazylii, wypowiedział się na temat swojego byłego podopiecznego.

POLECAMY TAKŻE

Kiedyś miałem okazję trenować Xabiego Alonso. Wykonuje świetną robotę w Bayerze Leverkusen. Doskonale rozumie grę, dlatego jest bardzo dobrym szkoleniowcem. Chciałbym, aby Xabi Alonso, Raul Gonzalez i Alvaro Arbeloa pewnego dnia zostali menedżerami Realu Madryt. Uwielbiam ich wszystkich – powiedział Carlo Ancelotti.

Wiecie, że jestem tutaj szczęśliwy. Moja przyszłość w tym momencie nie jest najważniejszą sprawą. Porozmawiamy na ten temat, kiedy przyjdzie na to odpowiedni moment – dodał włoski szkoleniowiec cytowany przez Fabrizio Romano.

Kontrakt Carletto z Los Blancos wygasa 31 maja 2024 roku, a więc po sezonie 2023/2024.

Komentarze