Bilbao – Alaves: Baskowie wrócili na zwycięski szlak

Raul Garcia

Athletic Bilbao pokonało Deportivo Alaves na San Mems w spotkaniu ósmej kolejki La Liga. Wynik rywalizacji został rozstrzygnięty w pierwszej odsłonie dzięki trafieniu Raula Garcii.

Athletic uporał się z lokalnym rywalem

Athletic Bilbao przystępowało do piątkowej potyczki, chcąc wrócić na zwycięski szlak po trzech spotkaniach bez wygranej. Z kolei podopieczni Javiera Calleji mieli nadzieję na drugą z rzędu wygraną po pokonaniu przed tygodniem Atletico Madryt (1:0).

Pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn miała dwa oblicza. Pierwsze to bardzo złe, do którego nie warto wracać. Drugie lepsze, gdy każdy z zespołów miał sytuacje strzeoleckie. Jedyny gol w spotkaniu padł natomiast w 44. minucie, gdy po centrze z boku boiska głową bramkę zdobył Raul Garcia.

W drugiej odsłonie gospodarze szukali kolejnego gola. Przed szansą strzelenia gola na 2:0 stanął w 53. minucie Inaki Williams. Oddał strzał, ale na posterunku stanął bramkarz rywali i wynik nie uległ zmianie.

Jeszcze w ostatnich fragmentach rywalizacji szanse na gola na 1:1 miał Facundo Palestri. Jego próba została jednak obroniona przez bramkarza Basków i trzy punkty zainksował Athletic.