Lewandowski dał zwycięstwo. Wygrana Barcy mimo fatalnej obrony [WIDEO]

FC Barcelona pokonała Villarreal po szalonym spotkaniu na Estadio de la Ceramica. Duma Katalonii straciła dwubramkowe prowadzenie, ale wróciła do gry i wygrała 4:3. Trzy punkty FCB zapewnił Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski (Barcelona)
IMAGO / ZUMA Wire Na zdjęciu: Robert Lewandowski (Barcelona)
  • FC Barcelona wygrała 4:3 niezwykle emocjonujący pojedynek na Estadio de la Ceramica
  • Villarreal odrobił dwie bramki i wyszedł na prowadzenie, ale nie utrzymał wyniku
  • Decydującą bramkę dla Blaugrany zdobył Robert Lewandowski

Barcelona – Villarreal. Lewandowski ustalił wynik i dał zwycięstwo

Kibice zgromadzeni na Estadio de la Ceramica byli świadkami aż siedmiu goli i kilku niesamowitych zwrotów akcji. Po 15 minutach gry FC Barcelona prowadziła już 2:0, a na listę strzelców wpisali się Gavi i Frenkie de Jong. “Udział” przy drugim trafieniu miał Robert Lewandowski.

W 26. minucie Juan Foyth dał gospodarzom sygnał do ataku, a w 14 minut później Alexander Sorloth sprawił, że Villarreal zdołał doprowadzić do remisu 2:2.

Pięć minut po zmianie stron Alex Baena w świetny sposób zamknął szybki atak ekipy Żółtej Łodzi Podwodnej, która objęła prowadzenie 3:2.

Barcelona odpowiedziała w 68. minucie, a Filipa Jorgensena pokonał wprowadzony chwilę wcześniej Ferran Torres. Blaugrana wykorzystała brak koncentracji w szeregach podopiecznych Quique Setiena i w 71. minucie strzeliła swojego czwartego gola, który dał im trzy punkty. Autorem tego trafienia był Robert Lewandowski – Polak wbił piłkę do pustej bramki po akcji wykreowanej przez Lamine’a Yamala.