Atletico z kłopotem. Ważny zawodnik wypada z gry do marca

Jose Gimenez
Jose Gimenez fot. PressFocus

Atletico Madryt już za 10 dni rozegra pierwsze spotkanie w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wygląda na to, że stołeczna ekipa przystąpi do tej potyczki osłabiona, ponieważ kontuzji doznał Jose Gimenez. 26-latek prawdopodobnie będzie wyłączony z gry przez trzy tygodnie.

Atletico Madryt przed tygodniem w lidze mierzyło się z Celtą Vigo. W tym starciu Jose Gimenez zaliczył całe spotkanie, będąc nawet ukaranym żółtą kartką za nadmierną ostrość w grze. Tymczasem w tygodniu zawodnik doznał kontuzji w trakcie jednego z treningów. Marca podaje, że piłkarz będzie zatem wyłączony z gry do marca.

Gimenez w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 15 spotkaniach, notując w nich jedno trafienie. Zawodnik dołączył do Atletico w 2013 roku z Danubio FC. 26-latek ma kontrakt ważny ze stołeczny klubem do 2023 roku.

Jeśli doniesienia medialne o urazie piłkarza okażą się faktem, to Gimenez przegapi spotkania kolejno z: Granadą, dwa mecze z Levante, a także wyjazdowe starcie z Villarreal. Jednocześnie zawodnik będzie mógł zagrać w starciu Ligi Mistrzów przeciwko Chelsea. Przypomnijmy, że spotkanie The Blues z liderem ligi hiszpańskiej odbędzie się w Bukareszcie.

W kontekście Atletico trzeba jednak dodać, że do gry wrócił już Mario Hermoso. Zawodnik będzie mógł wystąpić już przeciwko Granadzie. 25-latek nie mógł grać w ostatnim czasie z powodu zakażenia na COVID-19. Jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego, to były piłkarz Espanyolu będzie partnerem Stefana Savicia na środku obrony w starciu przeciwko Chelsea.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 13. lutego 2021 13:56.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze