Athletic Bilbao z nowym trenerem

Marcelino Garcia Toral
Marcelino Garcia Toral fot. PressFocus

Athletic Bilbao poinformowało, że nowym trenerem pierwszego zespołu został Marcelino Garcia Toral. 55-latek na stanowisku szkoleniowca teamu z Kraju Basków zastąpił Gaizkę Garitano, podpisując umowę do końca czerwca 2022 roku.

Atletic Bilbao po rozegraniu 17 spotkań ligowych plasuje się na dziewiątej pozycji w ligowej klasyfikacji. To znacznie poniżej oczekiwań władz klubu z Bilbao.

Godne uwagi jest natomiast to, że Marcelino Garcia Toral został nowym trenerem teamu z Kraju Basków po tym, jak ten wrócił na zwycięski szlak. W niedzielne popołudnie Athletic pokonał na swoim stadionie Elche CF po trafieniu Ikera Muniaina w 25. minucie.

Athletic legitymuje się jednocześnie dorobkiem ośmiu zwycięstw na koncie. Do szóstej w tabeli Sevilli FC, która zajmuje pozycję premiowaną grą w europejskich pucharach, traci sześć oczek. Tymczasem już w środę ekipa z Kraju Basków zmierzy się w FC Barceloną w zaległym spotkaniu w ramach drugiej kolejki La Liga.

W kontekście Marcelino Garcii Torala warto podkreślić, że wraca na ławkę trenerską po blisko półtorarocznej przerwie. Wcześniej prowadził między innymi Valencię CF, czy Villarreal CF. Drużynę Nietoperzy prowadził w 110 spotkaniach od lipca 2017 do września 2019.

Największym sukcesem trenera urodzonego w Carenes jest wywalczenie Pucharu Hiszpanii w 2019 roku z Valencią. Marcelino Garcia Toral w przeszłości był piłkarzem. Pierwsze kroki w piłkarskiej karerze stawiał w Sportingu Gijon. Karierę zakończył natomiast w 1994 roku. W swoim piłkarskim CV ma też takie kluby jak Racing Santander, czy Levante UD.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 6. stycznia 2021 20:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze