Koniec pewnej epoki w Barcelonie. Kolejna legenda opuści Camp Nou

Jak przekazał Fabrizio Romano, Jordi Alba po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z FC Barcelony. Lewy obrońca przejdzie do nowej drużyny na zasadzie wolnego transferu.

Jordi Alba
IMAGO / Jose Breton Na zdjęciu: Jordi Alba
  • FC Barcelona latem rozstanie się z duetem legendarnych zawodników
  • Sergio Busquets już oficjalnie potwierdził swoje odejście z Blaugrany
  • Po kampanii 2022/2023 Camp Nou opuścić ma również Jordi Alba

Nie tylko Sergio Busquets, Jordi Alba też opuści Barcę

Jordi Alba odchodzi z FC Barcelony – dowiedział się Fabrizio Romano. Lewy obrońca rozstanie z katalońskim klubem po jedenastu latach spędzonych na Camp Nou. Blaugrana najprawdopodobniej rozwiąże umowę z defensorem, bowiem obie strony obowiązuje kontrakt ważny jeszcze przez rok.

To oznacza, że bardzo doświadczony zawodnik dołączy do nowego zespołu na zasadzie wolnego transferu. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu swoje odejście z Barcy potwierdził Sergio Busquets. Niewykluczone, że obaj piłkarze przeniosą się do Arabii Saudyjskiej, gdzie zarobią wielkie pieniądze.

91-krotny reprezentant Hiszpanii przywdziewał koszulkę Dumy Katalonii od lipca 2012 roku. 34-latek wcześniej przez kilka lat występował dla Valencii. Jordi Alba dla FC Barcelony łącznie rozegrał 458 meczów, strzelił 27 bramek i zanotował 99 asyst. Odejście duetu legend to koniec pewnej epoki.

Komentarze